CeBIT: Motorola prezentuje trójsystemowe telefony obsługujące protokół WAP

Motorola pokazała 6 nowych modeli telefonów, które będą promowane w ramach trzech marek.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, jedną z najważniejszych technologii prezentowanych na tegorocznych targach CeBIT jest WAP (Wireless Application Protocol). Motorola jest kolejnym, po firmie Nokia i Ericsson, producentem prezentującym telefony obsługujące protokół WAP.

Motorola prezentuje aż 6 nowych modeli telefonów zgodnych z WAP. Jej przedstawiciele zapowiedzieli także podział swoich produktów na trzy promowane marki - TalkAbout, Timeport i V.Series.

Zobacz również:

  • Podsumowanie IFA 2023 okiem redakcji Computerworld
  • Niemcy podjęły decyzję: nie chcą w swoich sieciach 5G chińskich produktów

Motorola TalkAbout T2288 jest najprostszym modelem, który będzie dostępny w trzech kolorach. Poza standardowymi funkcjami wyposażono go w graficzny wyświetlacz mieszczący pięć linii tekstu i ikon.

Telefon serii V, opatrzony symbolem V.2288, jest skierowany głównie na rynek młodzieżowy. Ma on wbudowany odbiornik radiowy, umożliwia głosowe wybieranie numerów, a także możliwość nagrywania krótkich fragmentów rozmów lub wypowiedzi. Może też sygnalizować nadejście połączenia, podświetlając wyświetlacz i klawiaturę w różnych kolorach - zgodnie z przyporządkowaniem osoby dzwoniącej do danej grupy abonentów w książce telefonicznej.

W ofercie firmy pojawiły się również trzy modele telefonów serii Timeport. Timeport P7389 i P7389i są pierwszymi trójsystemowymi aparatami GSM, mogącymi pracować w regionie EMEA, Ameryce oraz rejonie Azji i Pacyfiku. Model P7389i obsługuje także technologię GRPS.

Natomiast Timeport P7389e jest pierwszym modelem Motoroli, który pozwala na dokonywanie zakupów przez telefon za pomocą tzw. inteligentnej karty bankowej. Możliwe będzie również korzystanie z innych metod dokonywania płatności za zakupy, takich jak portfel elektroniczny, z którego będzie można skorzystać w tych regionach świata, gdzie karty inteligentne nie są popularne. Umożliwia on także korzystanie z poczty elektronicznej.

Trzecim telefonem z tej serii jest Timeport P1088, wyposażony w przeglądarkę umożliwiającą przeglądanie stron internetowych w dwóch formatach - WAP i HTML. Jego charakterystyczną cechą jest duży ekran dotykowy. Ponadto pozwala on korzystanie z poczty elektronicznej, komunikatów SMS i wysyłanie faksów.

Motorola zapowiada, że każda z trzech marek telefonów WAP będzie miała własny dedykowany portal internetowy. Jako pierwszy powstanie portal dla Timeport (mytimeport.com), uruchomiony we współpracy z 19 serwisami, m.in. sport.com, amazon.co.uk oraz thestreet.com. Pozwoli on użytkownikom posiadającym inteligentne karty bankowe na dokonywanie tą drogą zakupów.

Zarówno ceny, jak i dokładne terminy wprowadzenia telefonów i usług na rynek zostaną podane w późniejszym terminie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200