CeBIT: Ericsson wkracza na rynek specjalizowanych urządzeń internetowych

Szwedzki producent zaprezentował Screen Phone, wykorzystujący technologię Bluetooth, umożliwiający zarówno dostęp do Internetu, jak i równoczesne wykonywanie zwykłych połączeń telefonicznych. Urządzenie jest przeznaczone do użytku domowego.

Ericsson zaprezentował Screen Phone, specjalizowane urządzenie internetowe przeznaczone do użytku domowego. Za jego pośrednictwem można przeglądać strony WWW, korzystać z poczty elektronicznej oraz jednocześnie wykonywać połączenia telefoniczne np. siedząc w fotelu.

Screen Phone HS210, pracujący pod kontrola Linuxa, nie jest bezpośrednio podłączany do linii telefonicznej czy łącza internetowego, a komunikacja odbywa się za pośrednictwem stacji bazowej, komunikującej się z urządzeniem przy wykorzystaniu technologii Bluetooth.

Urządzenie wyposażono w kolorowy ekran dotykowy, za pośrednictwem którego aktywowane są jego funkcje. Rozmowa telefoniczna może być natomiast prowadzona za pomocą słuchawki lub w trybie głośno mówiącym.

Zdaniem Ericssona, rynek urządzeń komunikacyjnych do użytku domowego jest na razie w powijakach i rozwinie się w ciągu 3-5 lat, osiągając poziom porównywalny z dzisiejszym rynkiem komputerów osobistych.

W sklepach nowy produkt Ericssona ma się pojawić pod koniec tego roku, początkowo w Ameryce, a wkrótce potem w Europie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem IDGLicens[email protected]

TOP 200