CeBIT: Deutsche Telekom podpisał porozumienie z Cisco

Niemiecki operator zamierza zainwestować w tym roku w rozwój sieci IP ok. 1 mld DEM.

Podczas targów CeBIT Deutsche Telekom (DT) poinformował o nawiązaniu strategicznej współpracy z Cisco Systems, w ramach której niemiecki operator zobowiązał się wykorzystać sprzęt Cisco do rozwoju swoich sieci IP. Dokładna suma porozumienia nie została ujawniona, wiadomo jednak, że DT zamierza zainwestować w tym roku w rozwój sieci IP ok. 1 mld DEM, czyli ok. 515 mln USD. Przedstawiciele firmy twierdzą jednak, że kwota ta nie jest przeznaczona tylko dla Cisco.

Współpraca i uzyskane w jej ramach najnowsze produkty sieciowe mają pozwolić niemieckiemu operatorowi na świadczenie nowych usług, takich jak transmisja danych multimedialnych i gwarantujących określoną przepustowość połączenia z Internetem. Przepustowość głównych odcinków sieci ma wynieść 30 Gb/s, czyli ok. 10 razy więcej niż obecnie. Firma w dalszej perspektywie planuje również jej zwiększenie do 80 Gb/s.

Zobacz również:

  • Targi IFA powracają - odbędą się stacjonarnie we wrześniu
  • Nokia poprowadzi ważny projekt 6G
  • Kwantowy nanomagnes zmieni oblicze komputerów

Ponadto Deutsche Telekom zamierza zwiększyć swoją obecność zarówno na krajowym, jak i zagranicznych rynkach sieciowych. Poza dotychczasową działalnością, polegającą głównie na obsłudze międzynarodowej transmisji głosu i danych do i z Niemiec, operator planuje także rozwój działalności należących do niego firm One2One, Siris, max.mobil oraz Club Internet. DT zamierza rozbudować swoją obecną infrastrukturę sieciową poprzez dodanie kolejnych 90 punktów dostępowych w 40 państwach. Wymagać to będzie położenia 150 tys. km sieci światłowodowej. Tam, gdzie będzie to możliwe, sieci takie zostaną przejęte, natomiast w pozostałych miejscach zostaną one zbudowane we współpracy z innymi przedsiębiorstwami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200