CeBIT '99: Sharp zaprezentował komputer naręczny z obrotowym ekranem

Sharp zaprezentował na targach hanowerskich najnowszy komputer naręczny PV-6000, działający pod kontrolą Windows CE obsługującego kolory. Urządzenie wyróżnia składany, dotykowy ekran LCD o przekątnej 9,4". Umożliwia mu to pracę w dwóch trybach - jako typowego palmtopa obsługiwanego rysikiem oraz komputera naręcznego z klawiaturą.

Sharp zaprezentował na targach hanowerskich najnowszy komputer naręczny PV-6000, działający pod kontrolą Windows CE obsługującego kolory. Urządzenie wyróżnia składany, dotykowy ekran LCD o przekątnej 9,4". Umożliwia mu to pracę w dwóch trybach - jako typowego palmtopa obsługiwanego rysikiem oraz komputera naręcznego z .

Wyświetlacz połączony jest z częścią klawiaturową za pomocą dwóch ramion. Praca z klawiaturą jest możliwa w przypadku ustawienia go w pozycji pionowej. Złożenie wyświetlacza i przykrycie nim klawiatury ułatwia posługiwanie się rysikiem i ekranem dotykowym.

PV-6000 wyposażono w procesor MIPS zbudowany na bazie technologii RISC. Standardowa pamięć to 16 MB RAM. Komputer ma wymiary 288 x 222 x 24 mm, jednak sporo waży jak na swoją klasę - 1300 g. Obsługuje standardowe aplikacje systemu Windows CE, w tym pakiet programów zawierający m.in. Pocket Word, Pocket Excel, Pocket PowerPoint, Pocket Access, Pocket Outlook i Pocket Internet Explorer.

PV-6000 pojawi się na rynku niemieckim w połowie roku, a jego cena będzie wynosiła 2199 DEM (ok. 1222 USD).