CeBIT 2011 pod znakiem cloud computing

Tematem przewodnim tegorocznych targów CeBIT jest Work and Life with the Cloud. Na targach pokazane zostaną rozwiązania wykorzystujące przetwarzanie w chmurze skierowane zarówno dla biznesu, administracji, jak i użytkowników indywidualnych.

Rozwiązania wykorzytujące cloud computing zostaną przedstawione w ramach czterech platform odpowiadającym różnym grupom docelowym. Na CeBIT pro dla profesjonalistów biznesowych, na CeBIT gov dla sektora publicznego, na CeBIT lab dla zainteresowanych trendami i produktami dalszej przyszłości i na CeBIT life dla konsumentów i użytkowników domowych.

Tegoroczna nowość na targach CeBIT to eCommerce Park, w ramach której odbywać się będą prezentacje rozwiązań dla sektora e-commerce, m.in. technologii wspierających sprzedaż online, rozwiązań na urządzenia mobilne, systemów płatności online, sklepów internetowych oraz Augmented Reality (rzeczywistości rozszerzonej).

W ramach CeBIT gov przedstawiciele instytucji i urzędów będą mogli poznać aktualną ofertę rynkową w ramach specjalnej wystawy Public Sector Parc. Część poświeconą cyfrowej medycynie, TeleHealth, otworzy na specjalnej sesji Komisarz Komisji Europejskiej do spraw zdrowia i ochrony konsumentów John Dalli.

W trakcie targów odbędzie się też cykl konferencji organizowanych w ramach CeBIT Global Conferences. W tym roku mottem spotkania jest: Siła kreatywności i innowacji. Wśród tematów poruszanych w ramach wykładów i dyskusji znajdują się między innymi: przetwarzanie w chmurze, inteligentne sieci, transakcje w czasie rzeczywistym, rzeczywistość rozszerzona oraz aplikacje mobilne. Jako goście specjalni wykłady na kongresie wygłoszą m.in. Blake Irving odpowiedzialny za rozwój produktów Yahoo, Jean-Philippe Courtois szef sekcji międzynarodowej firmy Microsoft, Michael Mendenhall szef marketingu firmy Hewlett Packard i Neelie Kroes Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej. Neelie Kroes, przedstawi założenia nowego projektu - Digital Agenda - mającego wspierać rozwój gospodarczy Unii i ułatwić obywatelom korzystanie z dobrodziejstw internetu.

Ministerstwo Gospodarki chce by w tym roku nasza reprezentacja na targach CeBIT była wyjątkowo silna. MG wynajęło dwa duże stanowiska o powierzchni 1250 m2, czyli ponad trzykrotnie większej niż w 2010 r. (380 m2), na których będą się prezentowały polskie firmy i regiony. Na CeBIT wybierają się także przedstawiciele polskiego rządu, z wicepremierem, ministrem gospodarki Waldemarem Pawlakiem na czele.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200