CeBIT 2002

W tegorocznych targach bierze udział 7960 wystawców, w tym 18 firm z Polski. Tradycyjnie największą powierzchnię wystawową zajmują firmy prezentujące rozwiązania sieciowe i telekomunikacyjne.

Dzisiaj w Hanowerze rozpoczęły się targi CeBIT 2002. Na powierzchni 430 tys. m2 ofertę prezentuje 7960 wystawców, z czego aż 4920 to firmy niemieckie. Polską branżę IT reprezentuje 18 firm. Ich udział w CeBIT 2002 zorganizowała Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. W tym roku targi, organizowane przez Deutsche Messe AG, odwiedzi prawdopodobnie mniejsza liczba gości niż w rekordowym 2001 r. (800 tys.). CeBIT pozostaje jednak największą na świecie imprezą branży informatycznej i telekomunikacyjnej .

Jak zwykle teren wystawy podzielono na sektory do prezentacji konkretnych grup produktów: sprzętu komputerowego, oprogramowania i rozwiązań internetowych, systemów rejestracji obrazu i przetwarzania dźwięku. Znaczna część powierzchni wystawowej będzie poświęcona prezentacji rozwiązań sieciowych i telekomunikacyjnych. Głównie takie rozwiązania podczas CeBIT 2002 będą promować polskie firmy (ComArch, Contec, SIM i O&S). Targi potrwają do przyszłej środy (20 marca).

Zobacz również:


TOP 200