CeBIT 2001: Citrix demonstruje możliwości systemu MetaFrame XP

Amerykańska firma przedstawiła najnowszą wersję oprogramowania terminalowego umożliwiającego zdalną pracę z aplikacjami dla systemu Windows.

Podczas konferencji zorganizowanej na targach CeBIT, firma Citrix Systems przedstawiła najnowszą wersję znanego oprogramowania terminalowego dla systemów Windows. Rozwiązanie oparte na opracowanej przez firmę architekturze ICA (Independent Computing Architecture) umożliwia zdalną pracę i uruchamianie aplikacji na platformach Windows 2000 oraz Windows XP. W Hanowerze, przedstawiciele firmy prezentowali możliwości zdalnej pracy na aplikacjach Windows z wykorzystaniem palmtopa iPaq połączonego z serwerem aplikacji w Monachium. Jak zapewnia producent, najnowsza wersja oprogramowania MetaFrame XP for Windows, cechuje się możliwością obsługi do 100 tys. użytkowników i ponad 1000 serwerów. Citrix utrzymuje, że stosowanie takich systemów zmniejsza koszty związane z zakupem licencji oprogramowania oraz przyczynia się do zwiększenia poufności i bezpieczeństwa danych, gdyż pliki przechowywane są wyłącznie na centralnym serwerze aplikacji.

Citrix zapowiada poszerzenie funkcjonalności oprogramowania o możliwość współpracy z wieloma urządzeniami bezprzewodowymi. Firma przedstawiła już wstępną wersję klienta MetaFrame XP dla telefonów aparatów Nokia Communicator 9210 działającego pod kontrolą systemu Epoc. Aplikacja ta znajdzie się również w przyszłych urządzeniach bezprzewodowych marki Ericsson.

Zobacz również:

  • Targi IFA powracają - odbędą się stacjonarnie we wrześniu
  • Nokia poprowadzi ważny projekt 6G
  • Kwantowy nanomagnes zmieni oblicze komputerów

Sprzedaż najnowszej wersji oprogramowania terminalowego MetaFrame XP rozpocznie się w przyszłym miesiącu. System oferowany będzie w trzech wariantach z różnymi pakietami usług. Cenę podstawowej wersji MetaFrame wyznaczono na 250 USD za licencję na jednego użytkownika.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200