CeBIT 2000: Transfer cyfrowych obrazów przez Bluetooth

Fuji Photo Film i Nokia zaprezentują bezprzewodowe rozwiązanie, umożliwiające transfer obrazów pomiędzy aparatami cyfrowymi a telefonami komórkowymi.

Fuji Photo Film i Nokia nawiązały współpracę, w ramach której zamierzają stworzyć bezprzewodową technologię do transferu obrazów pomiędzy aparatami cyfrowymi a urządzeniami bezprzewodowymi przy wykorzystaniu specyfikacji Bluetooth.

Pierwsze efekty wspólnych działań firmy zamierzają przedstawić na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu w Hanowerze targach CeBIT. Demonstracja transmisji zdjęć z aparatu cyfrowego bezpośrednio do telefonu komórkowego, skąd może on być wysłany do innego użytkownika telefonu komórkowego, ma wykorzystywać bezprzewodową technologię transmisji Bluetooth.

Zobacz również:

  • Podsumowanie IFA 2023 okiem redakcji Computerworld
  • Niemcy podjęły decyzję: nie chcą w swoich sieciach 5G chińskich produktów

Nokia i Fuji zamierzają również opracować nową infrastrukturę bezprzewodową dla Fuji, która zamierza uruchomić usługę Fujifilm Digital Imaging Service, pozwalającą użytkownikom na drukowanie kopii cyfrowych zdjęć za pośrednictwem Bluetooth.

Bluetooth jest specyfikacją uniwersalnego standardu krótkodystansowej telekomunikacji radiowej. Transmisja danych jest realizowana za pomocą fal radiowych o częstotliwości 2,4 GHz z szybkością do 1 Mb/s. Jej zasięg wynosi do 10 m.

Bluetooth będzie prawdopodobnie jednym z głównych tematów tegorocznych targów w Hanowerze, gdzie grupa firm Bluetooth SIG (Special Interest Group) - wspierająca rozwój tej technologii - będzie miała własny pawilon, w którym będą prezentowane produkty ok. 1,3 tys. należących do niej firm.

***

Bluetooth u progu eksplozji

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200