Cdlinux - Linux po polsku

Ukazała się kolejna wersja rozwojowa polskiej dystrybucji cdlinux.pl, która jest niewielką objętościowo dystrybucją typu LiveCD. W wersji oznaczonej numerem 0.5.9-pre3. dodano kilka programów, usunięto również błędy występujące w poprzedniej edycji programu.

Z aplikacji dodano m.in. komunikatory Kadu i Psi (klient Jabbera), a także uaktualniono przeglądarkę internetową Firefox (do wersji 1.0.3). Usunięto też niektóre błędy - w tym wykrywanie myszki szeregowej oraz ujednolicono stylistykę aplikacji multimedialnych i programów konfiguracyjnych.

Jedną z ciekawszych nowinek jest bardzo rozbudowany system zakładek w przeglądarce Firefox, zawierający m.in. adresy najważniejszych krajowych serwisów, czasopism, polskich tekstów o tematyce linuksowej, a nawet adresów z tekstami wyjaśniającymi, jak radzić sobie w przypadku niektórych problemów. Obecna wersja jest ostatnią przed planowaną na początek maja pełną wersją 0.5.9.

Zobacz również:

  • Premiera systemu Red Hat Enterprise Linux 8.5

Więcej informacji

http://www.cdlinux.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200