Casio wprowadza nowe projektory

Na polskim rynku można już kupić projektory Casio - XJ-560 oraz XJ-460. Oba wykonano w technologii DLP zwracając szczególną uwagę na możliwość uzyskania wysokiej jasności przy stosunkowo niewielkich gabarytach.

Casio wprowadza nowe projektory

Projektor Casio XJ-560. Jako jeden z nielicznych na rynku oferuje dwukrotny zoom optyczny

Model XJ-560 "świeci" z jasnością 3000 ANSI lumenów, co przy współczynniku kontrastu 2000:1 i rozdzielczości XGA. Umożliwia to oglądanie wyraźnego obrazu nawet w przypadku silnego nasłonecznienia pomieszczenia. Model XJ-460 oferuje jasność 2500 ANSI lumenów, a jego pozostałe parametry techniczne są identyczne jak droższej wersji.

Ciekawie zapowiada się ppracowany w laboratoriach Casio zestaw 4 asferycznych soczewek umożliwiający dwukrotny zoom optyczny - parametr niespotykany w tej klasie urządzeń. Obiektyw wyposażony jest w funkcje zoomu i ostrości (focus) sterowanych elektrycznie. Uzupełnieniem jest w pełni automatyczna korekcja zniekształceń trapezowych zarówno w pionie, jak i w poziomie. Funkcje te skracają do absolutnego minimum przygotowanie urządzenia do pracy. W praktyce wszystko sprowadza się do ustawienia projektora, podłączenia do sieci i wciśnięciu przycisku AF/AK - projektor sam ustawi ostrość i skoryguje efekt trapezu w poziomie i w pionie (zakres +/- 30 stopni). Po zakończeniu oglądania nie trzeba czekać na schłodzenie urządzenia, wystarczy, że odłączy kabel zasilania, a urządzenie bezpiecznie wyłączy się po schłodzeniu wykorzystując energię zgromadzoną w specjalnym kondensatorze.

Zarówno XJ-560, jak i XJ-460, mają identyczne gabaryty 278×64×214 mm oraz wagę 2,7 kg. Tylny panel zawiera typowy zestaw przyłączy, a więc 1×15pin VGA, 1×RCA, 1×mini-DIN, 3,5 mm jack oraz złącze USB (sterowanie myszą). Istnieje również opcjonalne rozwiązanie podłączenia kabla komponentowego przy użyciu specjalnego adaptera komponent wideo - 15 pin HD. Źródłem światła jest lampa UHP o żywotności 2000 godzin i mocy 270 W.

Do urządzenia dołączony jest pilot zdalnego sterowania ze wskaźnikiem laserowym i funkcją myszy. Projektory Casio XJ-460 i XJ-560 dostępne są w firmie ProAUDIO-AVT- w cenie brutto 3160 EUR i 3892 EUR.

Dystrybutor:

http://www.proaudio.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200