Case study: Lenovo - Uniwersytet w Birmingham


Uniwersytet w Birmingham potrzebował rozwiązania serwerowego, które pozwoliłoby na chłodzenie serwerów w jak najmniejszej przestrzeni fizycznej, a jednocześnie byłoby na tyle elastyczne i skalowalne, żeby sprostać potrzebom na poziomie superkomputerowym oraz obsłużyć zwirtualizowane środowiska chmurowe.

Budując infrastrukturę cloud, która miała wspierać projekty naukowe prowadzone na uniwersytecie w obszarze nauk przyrodniczych – rozwiązania, które składają się z superkomputerów i dużej ilości pamięci masowej – instytucja zdecydowała się na współpracę z partnerem biznesowym OCF i Lenovo.

Zaproponowane rozwiązanie to Lenovo NeXtScale System wraz z połączonym systemem chłodzenia serwerów składającym się z agregatów chłodzących oraz systemów chłodzenia ciepłą wodą. Rozwiązanie pochłania nawet 90% ciepła tworzonego przez serwery i pozwoliło znacząco obniżyć koszty chłodzenia.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym architekt infrastruktury, Simon Thompson z Uniwersytetu w Birmingham, opowiada o wyzwaniach i problemach, z jakimi trzeba się było mierzyć w przeszłości. Mówi też o efektywnym energetycznie i skalowalnym rozwiązaniu zbudowanym we współpracy z OCF i Lenovo.

Wszystkich czytelników z sektora edukacyjnego zachęcamy do kontaktu z Lenovo, żeby przekonać się, jak możemy pomóc w zaspokojeniu potrzeb komputerowych.

Zapisz się na bezpłatny newsletter. Dowiesz się o webinarach, nowych case study oraz white paperach.