Capgemini zainwestuje 2 mld euro w sztuczną inteligencję

Francuska grupa konsultingowa IT Capgemini przez ostatnie pół roku odnotowała znacznie wyższe przychody, napędzane działaniami w zakresie chmury, danych i sztucznej inteligencji, i zapowiedziała, że zainwestuje 2 miliardy euro w AI w ciągu trzech lat.

Źródło: Capgemini

Capgemini, które oferuje usługi konsultingowe, cyfrowe, techniczne i inżynieryjne, odnotowało przychody w wysokości 11,43 mld euro w pierwszej połowie 2023 r., w porównaniu do 10,69 mld euro rok wcześniej. Firma podtrzymała swoje prognozy na 2023 r. dotyczące wzrostu przychodów o 4% do 7% przy stałej podstawie walutowej.

Capgemini podkreśla, że stara się pomóc firmom w przyjęciu technologii AI poprzez partnerstwo z Microsoft i Google Cloud. „Nadal zdobywamy udział w rynku, towarzysząc naszym klientom w ich przejściu na cyfrową i zrównoważoną gospodarkę .... Jestem przekonany, że generatywna sztuczna inteligencja odegra ważną rolę w tej transformacji”, napisał w oświadczeniu dyrektor generalny Aiman Ezzat.

Zobacz również:

  • Chiny liderem pod względem używania GenAI w firmach
  • Ile godzin pracy pozwala zaoszczędzić GenAI?

Podbój świata przez generatywną sztuczna inteligencję, rozpoczęty na dobre pod koniec listopada b.r. od powszechnego udostępnienia chatbota ChatGPT Open AI zrewolucjonizował już wiele sektorów, w tym pracę, ale też postawił w gotowości władze administracyjne z wielu krajów. Problemem są m.in. halucynacje sztucznej inteligencji (innymi słowy – potrafi kłamać jak z nut), nie dba o własność intelektualną, potrafi obejść paywalla. W ludziach rosną więc obawy dotyczące kwestii takich jak prawa autorskie, cyberbezpieczeństwo, prywatność i sztuczna inteligencja zastępująca ludzkie miejsca pracy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200