Canon EOS-1D Mark II: szybka lustrzanka cyfrowa

W ofercie Canona pojawiła się nowa lustrzanka cyfrowa - EOS-1D Mark II, która charakteryzuje się przede wszystkim niewiarygodnie szybkim tempem robienia zdjęć seryjnych - 8,5 klatki/s przy najwyższej rozdzielczości.

Canon EOS-1D Mark II: szybka lustrzanka cyfrowa
Sercem aparatu jest matryca CMOS o rozdzielczości 8,5 megapiksela oraz procesor DIGIC II, który dysponuje dwukrotnie wyższym transferem danych, niż stosowany do tej pory procesor DIGIC. Dostępne tryby rozdzielczości urządzenia to: 3504 x 2336, 3104 x 2072, 2544 x 1696, 1728 x 1152 oraz 3504 x 2336 pikseli w formacie RAW. Istnieje możliwość równoległego zapisu zdjęć w formacie JPEG oraz RAW. Nośnikiem jest w tym wypadku karta pamięci Compact Flash Typ I/II lub Secure Digital.

Canon EOS-1D Mark II: szybka lustrzanka cyfrowa
Wspomniany już tryb seryjnego wykonywania zdjęć z prędkością 8,5 klatki/s jest możliwy do zachowania przy seriach nie przekraczających 40 klatek w przypadku formatu JPEG oraz 20 klatek w przypadku surowego formatu RAW. Warto również wspomnieć o dość szerokim zakresie czułości aparatu, który zawiera się w przedziale od ISO 100 do ISO 1600. Dodatkowo, mamy również dostęp do wyjątkowo niskich i wysokich wartości czułości - ISO 50 oraz ISO 3200. Wykonywane zdjęcia oglądamy na wbudowanym w aparat wyświetlaczu TFT o przekątnej 2 cali, który oferuje opcje automatycznego obracania obrazu.

Szeroka gama portów zapewnia bezproblemową komunikację aparatu z komputerem - poprzez FireWire lub USB. Znajdziemy w nim również gniazdo video-out (zarówno w trybie NTSC, jak i PAL). Zastosowane w EOS-1D Mark II technologie PictBridge oraz Direct Print umożliwiają bezpośrednią komunikację z drukarką bez pośrednictwa komputera. Do aparatu o wymiarach 156 x 157 x 79 mm i wadze 1220 gramów (bez baterii) dołączono oprogramowanie EOS Viewer Utility, którego zadaniem jest edycja wykonywanych zdjęć między innymi w zakresie regulacji balansu bieli oraz jakości.

Cenę cyfrowej lustrzanki Canon EOS-1D Mark II ustalono na 4499 USD.

Więcej informacji: http://www.canon.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200