Calamus ogłasza amnestię

Warszawska firma OSKAR, specjalizująca się w sprzęcie i oprogramowaniu ATARI (m. in. dystrybutor Atari na Polskę) zawarła umowę z niemiecką firmą DMC, wytwórcą popularnego również w Polsce programu wydawniczego CALAMUS.

Warszawska firma OSKAR, specjalizująca się w sprzęcie i oprogramowaniu ATARI (m. in. dystrybutor Atari na Polskę) zawarła umowę z niemiecką firmą DMC, wytwórcą popularnego również w Polsce programu wydawniczego CALAMUS. Na mocy tej umowy, nielegalni posiadacze programu mogą wreszcie zmienić swój status (trzeba bowiem przyznać, że zakup legalnej kopii tego programu nie był do tej pory łatwy z uwagi na brak polskiego reprezentatnta DMC). Od 1 października do 31 grudnia br. będzie można zakupić w Oskarze polską edycję Calamusa, wraz z polską instrukcją, za 100 DM, co stanowi jedną trzecią ceny na rynku niemieckim. Zakup ten uprawnia na przyszłość do upgrade'ów i update'ów. Legalni użytkownicy otrzymają pakiet za darmo, płacąc jedynie ok. 60-70 tys. zł za dokumentację.

W końcu listopada br. powinna się ukazać całkowicie spolszczona edycja Calamusa w najnowszej wersji SL, a także wersji S (okrojonej, bez obsługi naświetlarki).

Wspomniana wyżej umowa z DMC uprawnia również firmę Oskar do organizowania tzw. Calamus Profi Centers - profesjonalnych, autoryzowanych placówek, sprzedających sprzęt i oprogramowania, udzielających porad, prowadzących szkolenia, itp.

Jednocześnie przepraszamy Czytelników za podaną w nr. 33 CW błędną informację o tym, że DMC przygotowuje wersję Calamusa dla MS Windows.


TOP 200