Cała infrastruktura w abonamencie? Dell Technologies wprowadza w Polsce usługi IT as a service

W ramach usługi APEX Custom Solutions firma Dell Technologies zaoferuje dostęp do infrastruktury IT, zapewniającej elastyczność w doborze konsumowanych technologii. Na co możemy liczyć?

Dell APEX Custom Solutions to bogate portfolio infrastruktury w modelu as-a-Service. Elastyczne opcje płatności umożliwiają organizacjom dostęp m.in. do serwerów, pamięci masowej, urządzeń sieciowych, wirtualizacji i ochrony danych.

W ramach APEX Custom Solutions Dell Technologies i partnerzy handlowi pomogą organizacjom określić indywidualne wymagania dotyczące sprzętu, oprogramowania i usług z myślą o zdefiniowaniu ich obecnych i przyszłych potrzeb. Firmy zyskają dostęp do konkretnych technologii i rozwiązań, które są instalowane i gotowe do pracy tego samego dnia. Wszystko rozliczane jest w modelu as a Service. Obecnie wprowadzone zostały dwie usługi w ramach APEX Custom Solutions: Flex on Demand oraz Data Center Utility.

Zobacz również:

  • Innowacje zmieniają biznes
Cała infrastruktura w abonamencie? Dell Technologies wprowadza w Polsce usługi IT as a service

Flex On Demand jest usługą dla każdego Klienta, gdzie wartość projektu może wynosić 250 tys. dolarów i więcej. Data Center Utility jest z kolei rozwiązaniem, w którym Klienci mają do dyspozycji rozbudowane centra danych w formie usługi - wartość projektu to często 10 mln dolarów i więcej. Data Center Utility adresowana jest więc do Klientów Enterprise, ma większy prób wejścia, a także pozwala na większą możliwość dodawania elementów non-Dell, pochodzących od innych producentów.

APEX Flex on Demand

W ramach usługi APEX Flex on Demand, będącej częścią APEX Custom Solutions, organizacja wybiera "pojemność zadeklarowaną", oraz "pojemność buforową", której może potrzebować w przyszłości. Następnie Dell Technologies udostępnia odpowiednie zasoby - i to już od pierwszego dnia rozpoczęcia współpracy.

Płatności realizowane są elastycznie i obejmują koszt zadeklarowanej pojemności plus koszt zmienny pojemności buforowej. Ta druga jest oczywiście mierzona na bieżąco za pomocą automatycznych narzędzi zainstalowanych wraz ze sprzętem.

W razie potrzeby można zmieniać parametry usługi. Jeśli np. stale jest zużywana większość pojemności, po prostu zwiększa się ją, a wszystkie płatności dostosują się proporcjonalnie. Uproszczone tabele cenowe rozwiązań Della z oferty APEX Flex on Demand są dostępne w panelu administratora. Dzięki nim można sprawdzić jak kształtują się przewidywane płatności nawet przy zmiennym wykorzystaniu usługi.

Największe korzyści zapewniane przez Dell APEX Flex on Demand:

Prostota: już pierwszego dnia usługobiorca instaluje to, czego faktycznie potrzebuje teraz i czego może potrzebować w przyszłości. Zużycie mierzy się za pomocą zautomatyzowanych narzędzi, które są już zainstalowane na sprzęcie Della.

Zwinność: usługa umożliwia szybką reakcję na zmiany na rynku, zmiany spowodowane przez firmę w razie potrzeby zwiększenia elastyczności IT, czy też na nowe zgłoszenia serwisowe i wahania obciążeniowe infrastruktury. Jak nazwa wskazuje – to de facto elastyczność na żądanie.

Kontrola: konfiguracje można dostosowywać na podstawie obciążenia. W ten sposób unika się nadmiernej alokacji zasobów i uzyskuje lepszą kontrolę nad kosztami, płacąc elastycznie za zasoby tylko w miarę ich zużywania.

Cała infrastruktura w abonamencie? Dell Technologies wprowadza w Polsce usługi IT as a service

APEX Data Center Utility

APEX Data Center Utility, kolejna z usług Custom Solutions, to rozwiązanie dopasowujące koszty bezpośrednio do wykorzystanych zasobów. Maksymalizuje elastyczność skalowania, sprawiając że firmy płacą tylko za to, z czego korzystają.

Data Center Utility to narzędzie umożliwiające przeniesienie części lub nawet wszystkich operacji data center do modelu pay-per-use, czyli płatności za realne użytkowanie. Co więcej, sam sposób miesięcznej płatności jest realizowany jedną fakturą, w oparciu o rzeczywiste wykorzystanie, co znacznie upraszcza sam sposób rozliczania się.

Warto dodać, że Dell Technologies może obsługiwać centrum danych i zarządzać nim oraz jego eksploatacją. Nie ma przy tym żadnych minimalnych wymagań dotyczących pojemności Data Center Utility. Raportowanie uzależnione jest od indywidualnych potrzeb klientów.

APEX Custom Solutions jest dostępne w Polsce

„Organizacje w Polsce szybko wdrażają technologie, aby zapewnić sobie długoterminowy sukces biznesowy. Jednak brak budżetu i zasobów oznacza, że poszukują one bardziej zwinnego i prostszego sposobu na kontynuowanie inwestycji w technologie" - mówi Dariusz Piotrowski, General Manager w Dell Technologies Polska. I dodaje: „Wprowadzając APEX Custom Solutions, Dell Technologies umożliwia klientom pokonanie barier transformacji systemów informatycznych. Rozwiązania te pozwalają firmom nabywać infrastrukturę i usługi, a płacić tylko za to, z czego korzystają, z możliwością skalowania w górę i w dół".

W Polsce rozwiązania z zakresu APEX Custom Solutions są już dostępne dla partnerów handlowych Dell Technologies.

Partnerzy otrzymują możliwość generowania dodatkowych przychodów m.in. poprzez nowe możliwości zwiększania marży. Od teraz dostawcy mogą odgrywać istotną rolę w procesie oceny oraz wspierania swojej bazy klientów, pomagając im optymalizować koszty, zasoby oraz wydajność.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200