Cadena Systems oferuje nową karta wideo - Studio DV

Cadena Systems, autoryzowany dystrybutor firmy Pinnacle Systems, wprowadziła do sprzedaży kartę do edycji sygnału wideo w standardzie Digital Video.

<!-- grafika --><img src="/nws/gfx/studio.jpg" align="right" vspace="5" hspace="10"><!-- kgrafika -->

Nowa karta wideo Pinnacle Systems jest dostępna w formie wewnętrznej karty PCI i przeznaczona dla niezbyt zaawansowanych użytkowników. Studio DV jest kompatybilne z komputerami PC Pentium oraz kamerami wideo DV oraz Digital8 wyposażonymi w złącze FireWire, iLink lub wejścia/wyjścia w standardzie 1394.

Tworzenie i edycja cyfrowych filmów wideo odbywa się głównie z

wykorzystaniem myszki i technologii przeciągnij-i-upuść. Tą metodą wybiera

się sceny do filmu, zmienia ich kolejność, dodaje efekty specjalne (można

wybierać z bazy ponad 100 zmian tego typu) oraz dodaje ścieżkę dźwiękową. Przygotowany za pomocą Studio DV klip można zapisać w formacie AVI/MPEG albo przesłać z powrotem do kamery lub magnetowidu. Istnieje także możliwość stworzenia strumienia danych wideo w formacie RealVideo.

Wraz z Studio DV użytkownik otrzymuje program do edycji filmów (Studio), aplikację do tworzenia napisów TitleDeko oraz oprogramowanie do tworzenia ścieżek dźwiękowych SmartSound.

Sugerowana cena produktu dla użytkownika końcowego wynosi 858 zł + VAT.

Cadena Systems

tel.: (61) 817 30 22

fax: (61) 817 30 50

www.cadena.com.pl/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200