Cabletron sprzedał dział Digital Networks

Zgodnie z deklaracją uczynioną w marcu br., firma sprzedała swój dział amerykańskiej firmie Gore Technology Group. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Cabletron Systems sprzedał firmie Gore Technology Group dział Digital Networks. Transakcja, której wartości nie ujawniono, jest elementem restrukturyzacji firmy.

Przedstawiciele Cabletrona stwierdzili, że pozbywają się działalności związanej z produktami sprzedawanymi z małą marżą i zamierzają skupić się na specjalistycznej ofercie obejmującej rozwiązania sieciowe.

W listopadzie ub.r. Cabletron sprzedał dział FlowPoint, zajmujący się rozwiązaniami DSL, swojemu partnerowi Efficient Networks. Pod koniec marca br. zapowiedział sprzedaż Digital Networks i NetVantage.

Digital Networks został przejęty przez Cabletrona w 1997 r. od nie istniejącego już Digital Equipment (przejętego przez Compaqa) za kwotę 430 mln USD. Firma miała nadzieję, że w ten sposób pozyska nowe kanały dystrybucyjne, zaplecze usługowe oraz spopularyzuje jego produkty sieciowe na całym świecie. Dział ten oferuje takie produkty, jak przełączniki GigaSwitch, DEChub, sieci bezprzewodowe Digital RoamAbout oraz technologie związane z VPN i routingiem.

***

Cabletron sprzedaje dział Digital Networks oraz ogłasza wyniki finansowe

Cabletron dzieli się na cztery

Cabletron sprzedaje FlowPoint

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200