Cable/DSL Gateway

3Com udostępnił urządzenie o nazwie OfficeConnect Cable/DSL Gateway, za pośrednictwem którego małe i średnie biura mogą uzyskać dostęp do Internetu przez sieć kablową lub DSL.

3Com udostępnił urządzenie o nazwie OfficeConnect Cable/DSL Gateway, za pośrednictwem którego małe i średnie biura mogą uzyskać dostęp do Internetu przez sieć kablową lub DSL. Nowy produkt to łącznik pomiędzy modemem sieci kablowej lub DSL a siecią LAN. Ma on zintegrowany przełącznik z czterema portami Ethernet/Fast Ethernet.

Brama 3Com automatycznie wykrywa rodzaj kabla Ethernet i dostosowuje parametry do optymalnego połączenia. Użytkownicy mogą połączyć się bezpośrednio przez cztery porty lub huby, lub przez przełączniki podłączyć do nich sieć lokalną. Gateway w połączeniu z siecią LAN umożliwia dostęp do Internetu dla maks. 253 użytkowników.

Zobacz również:

  • Czy "powrót do biura" Elona Muska to geniusz czy korporacyjne samobójstwo?

OfficeConnect Cable/DSL Gateway ma także wbudowane funkcje zapory ogniowej. Neutralizują one próby włamań, a najlepiej radzą sobie z atakami typu Denial of Service i bronią dostępu do sieci lokalnej z zewnątrz. Dodatkowo brama umożliwia bezpieczny dostęp do zdalnych aplikacji za pośrednictwem sieci VPN.

Urządzenie jest dostępne w Polsce u autoryzowanych dystrybutorów 3Com: RRC, Techmex, TechData i Veracomp. Więcej: www.3com.pl/partnerzy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200