CXO Tech Summit - wyjątkowa konferencja o cyfrowej rewolucji w biznesie

24 września br. czołowi polscy top menedżerowie, wizjonerzy i zarazem praktycy cyfrowej transformacji pragną dzielić się swoim doświadczeniem. Przedstawią najnowsze, nieznane dotąd bliżej przykłady sukcesów biznesowych uzyskanych dzięki cyfryzacji. Naszych prelegentów poprosiliśmy także o autorskie rekomendacje, „take aways” – przez co CXO Tech Summit zyskuje wyjątkowy i elitarny wymiar.

Skondensowana porcja wiedzy ujęta została w 4 strategiczne case studies cyfrowej transformacji i 3 wywiady CEO Mastermind Interviews. Swoje cyfryzacyjne transformacje przedstawią top menedżerowie ze znanych marek reprezentujących różne sektory gospodarki: Grupa Atlas, BZ WBK, Gino Rossi, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. W trzech wywiadach na żywo, CEO Mastermind Interviews, o cyfryzacji powiedzą znakomici liderzy, których nazwiska same w sobie są znakomitą marką: Sławomir Lachowski, Adam Manikowski i Adam Sawicki.

Atlas: Cyfrowa reintegracja

Pierwszy, naprawdę wielki przykład pragmatycznej, rzeczywistej i zmieniającej firmę cyfryzacji przedstawi na naszym kongresie Henryk Siodmok, prezes Grupy Atlas. Stał się on najpierw wielkim orędownikiem, rzecznikiem i sojusznikiem zmiany Atlasie, a obecnie jest jej ambasadorem, promotorem tych dokonań. Konsolidacja Grupy obejmującej 20 spółek o różnych parametrach, różnej historii i strukturach – dokonała się poprzez stworzenie wirtualnej warstwy integracji. Umiejętnie wprowadzenie narzędzia technologicznego dokonane we współpracy IT, działu jakości i biznesu zagwarantowało realizację całego spektrum celów, w tym nadrzędnego celu, konsolidacji. Zmiana otwiera dodatkowo przed Atlasem nowe, kapitalne perspektywy kreowania synergii, wyzwalania inicjatywy, odpowiedzialności i zaangażowania pracowników.

CXO Tech Summit - wyjątkowa konferencja o cyfrowej rewolucji w biznesie

Henryk Siodmok, prezes Grupy Atlas

Zobacz również:

  • CEO Slacka Stewart Butterfield odchodzi z firmy
  • Dlaczego ponad połowa liderów IT może szukać nowej pracy

O przedsięwzięciu w Atlasie robi się coraz głośniej; mamy informacje o nagrodzie Quality International (złote godło za Zintegrowany System Zarządzania ISO 9001 i narzędzia IT jako elementy budowy przewagi konkurencyjnej) oraz nieoficjalną jeszcze informację o audycie HBR, który zakończył się uznaniem wdrożenia za wzorcowe (benchmark) dla innych przedsiębiorstw w Polsce. Efekty – w wymiarze strategicznym (wsparcie konsolidacji) są przekonywujące, zmiana komunikacji i trybu pracy całej grupy, jako rozwijające się i perspektywiczne , przeprowadzające firmę do cyfrowego modelu działania – robią wrażenie. Opisaliśmy je, jako pierwsi w okładkowym artykule ostatniego wydania magazynu CEO:http://www.cxo.pl/news/402697/Atlas.cyfrowa.reintegracja.html.

CXO Tech Summit - wyjątkowa konferencja o cyfrowej rewolucji w biznesie

Tesco: bitwa o e-handel

Adam Manikowski, bohater jednego z zapowiadanych wywiadów na żywo, jest szefem Tesco Polska od kwietnia br. Pracę w Tesco rozpoczął pracę w Tesco w styczniu 2013 jako dyrektor operacyjny w Chinach.

CXO Tech Summit - wyjątkowa konferencja o cyfrowej rewolucji w biznesie

Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska

Posiada 10-letnie doświadczenie w branży handlowej, przede wszystkim w marketingu i operacjach sklepowych. Przed dołączeniem do Tesco pełnił funkcję CMO w Jeronimo Martins, odpowiadając m.in. za proces rebrandingu sieci Biedronka. Jest absolwentem studiów MBA Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign oraz uczestnikiem studiów DBA w Cranfield School of Management. Szefa Tesco w Polsce chcemy zapytać o sprawy związane z cyfryzacją handlu, ale także – wykorzystując jego doświadczenie międzynarodowe – o globalne uwarunkowania cyfryzacji.

Według informacji z lipca br. do E-zakupów Tesco należy 40% internetowej sprzedaży produktów FMCG w Polsce, przy zasięgu 14 mln osób w Polsce. Kto jest najważniejszym konkurentem w walce o ten rynek? Czy cyfryzacja umożliwi konkurowanie np. małym sklepom osiedlowym – co mogłyby potwierdzać dane na temat wzrostu popularności click&collect w Tesco? Które ze zjawisk „cyfrowej transformacji”: We economy, wymiana API, mieszane zespoły ludzko-robotyczne, Internet of Me – najsilniej wpływają i wpłyną na cyfryzację handlu detalicznego? W jaki sposób do nowego sposobu prowadzenia biznesu przygotować musi się wewnętrznie taka organizacja, jak Tesco? Czy Chiny zmienią cyfryzację biznesu, tak, jak zmieniły globalizację? Jakie są granice personalizacji oferty dzięki cyfryzacji?

T-Mobile: kto reżyseruje cyfryzację?

Adam Sawicki, który od czerwca br. jest prezesem zarządu T-Mobile Polska S.A., także zgodził się udzielić na żywo wywiadu CEO Mastermind Interview przed publicznością CXO Tech Summit. Posiada rozległe międzynarodowe doświadczenie w obszarach dla klientów biznesowych i indywidualnych oraz na stanowisku prezesa GTS Central Europe, był dyrektorem generalnym i prezesem zarządu Netia S.A., w latach 2011-2012 dyrektorem generalnym i prezesem zarządu Ruch Internet S.A., sprawował także wysokie stanowiska kierownicze w różnych spółkach grupy Telia (następnie TeliaSonera), w tym w Skandynawii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji, Polsce i na innych rynkach telekomunikacyjnych w Europie Centralnej.

CXO Tech Summit - wyjątkowa konferencja o cyfrowej rewolucji w biznesie

Adam Sawicki, prezes zarządu T-Mobile Polska

Odpowiadał także za sprawy korporacyjne w KGHM, kiedy nasz krajowy champion wstępował na ścieżkę globalizowania zasięgu działania. T-Mobile w Polsce według słów zarządu Grupy działa na rynku, który cechują duże wyzwania. A przy tym, z racji posiadanych zasobów, kwalifikacji, doświadczeń, dojrzałości technologicznej, telekomy wydają się być predestynowane do odegrania wielkiej roli w cyfryzacji biznesu w ogóle.

W rozmowie pragniemy zapytać o krajobraz cyfryzacji 2015. Kto na rynku rozgrywa, tworzy scenariusz a kto reżyseruje: telekomy? Firmy IT? Marketingowcy i konsultanci? Innowatorzy—wizjonerzy nowych technologii? Klienci/użytkownicy? Jakie warunki muszą być spełnione aby ton cyfryzacji nadawały telekomy (jak muszą zmieniać swój biznes, kompetencje, struktury)? W jaki sposób można jeszcze zdefiniować pojęcie cyfryzacji biznesu. Czy to trend uniwersalny czy też ograniczony do branż, sektorów, określonych „profili” firm? Jakie są analogie między globalizacją a cyfryzacją? Czy cyfryzacja służy jednoznacznie zglobalizowaniu biznesu? Jakie znaczenie dla globalizacji KGHM miała cyfryzacja? Czy cyfryzacja jest/może być nową drogą restrukturyzacji spółek, biznesów? Czy możliwe jest „przestrojenie” dużych firm pod względem struktur, dominującego profilu kompetencji, kultury, architektury i procesów – aby zrealizować cele dotyczące np. szybkiej naprawy sytuacji ekonomicznej w drodze cyfryzacji i redefinicji modelu biznesowego?

Bank SMART. Cyfryzacja – czy to mutacja DNA firmy?

Prezes Sławomir Lachowski jest menedżerem wybitnym, liderem owianym legendą odwagi, innowacyjności, kreatywności. Dzisiaj znowu staje na czele nowatorskiego przedsięwzięcia, jako prezes Banku SMART, o ambicjach bycia „cyfrowym bankiem bez ograniczeń”. Twórca i prezes mBanku, pierwszego banku internetowego w Polsce, wcześniej prezes zarządu BRE Banku, gdzie stworzył MultiBank, oraz wiceprezes zarządu PKO BP i PBG Bank SA. Ale także autor książek "Droga innowacji. Pracuj ciężko - baw się - zmieniaj świat" i "Droga ważniejsza niż cel. Wartości w życiu i biznesie", biegacz u himalaista. „W czasach, gdy jedynym stałym elementem jest zmiana, wartości mogą stać się znakiem rozpoznawczym przedsiębiorstw i efektywnym narzędziem zarządzania” - mówił Sławomir Lachowski w wywiadzie dla magazynu CIO przed trzema laty.

CXO Tech Summit - wyjątkowa konferencja o cyfrowej rewolucji w biznesie

Sławomir Lachowski, prezes zarządu Banku SMART

Czy, a jeśli – to w jaki sposób, cyfryzacja biznesu wpływa na zarządzanie, a zwłaszcza na podejście polegające na zarządzaniu przez wartości? Jakich mutacji kodu DNA firm należy w związku z cyfryzacją się spodziewać, których firm i w jakim stopniu będą one dotyczyły? Czy obserwowany kryzys przywództwa – może zostać przełamany dzięki cyfryzacji biznesu? Czy narzędzi technologicznych można użyć do wzmocnienia roli, dostępu do informacji i wiedzy, zwiększenia zakresu odpowiedzialności, decyzyjności - a więc i zaangażowania pracowników? Czy taki kurs adaptacji technologii sprzyja realizacji kanonu pozytywnych wartości, którymi powinien kierować się przywódca i cała firma? Cyfryzacja biznesu sprzyja synergii ról CxO i tym samym narzuca wręcz firmom większe otwarcie na innowacyjność, eksperymentowanie, podejmowanie prób. Czy przybędzie firm bardziej skłonnych ryzykować, być innowacyjnymi? Jaki wówczas będzie sposób na wyróżnienie się, ucieczkę do przodu dla tych najbardziej niespokojnych – innowatorów 3.0?

Gino Rossi: omnichannel jest pragmatyczny

Wojciech Chochołowicz, CMO w Gino Rossi, na stanowisku szefa marketingu firmy od 2 lat, w sumie w Gino Rossi od 4 lat. Wcześniej pracował dla LPP SA oraz ECCO Sko A/S, gdzie odpowiadał za kwestie związane z Visual Merchandising (aranżacja przestrzeni handlowej, dynamicznie rozwijający się kierunek zastosowań narzędzi marketingowych).

CXO Tech Summit - wyjątkowa konferencja o cyfrowej rewolucji w biznesie

Wojciech Chochołowicz, CMO, Gino Rossi

Platforma do integracji informacji oraz działań online i offline w firmie Gino Rossi pozwala na powiązanie różnych kanałów wiedzy o organizacji, klientach oraz budowanie lojalności wobec marki. Ułatwia podejmowania strategicznych decyzji na temat działań marketingowych oraz sprzedaży. To bardzo interesujący projekt platformy omnichannel opisany przy tym imponującymi miarami sukcesu przedsięwzięcia: 350-proc. wzrost grupy klientów w programie lojalnościowym, 85-proc. CTR przy wykorzystaniu beaconów, 4-krotnie wyższy poziom zaangażowania (wykorzystanie aplikacji) klienta w mobile niż w web), wydłużenie sesji klientów online o 232,64%, podwojenie liczby użytkowników ogółem, wzrost liczby odsłon o 180%, trzykrotny wzrost wartości transakcji (305%), blisko 3,5-krotny wzrost przychodów w kanale e(m)-commerce (o 341%).

Silna rola dostawcy nie umniejsza dojrzałości i wiedzy po stronie Gino Rossi, ujawniających się w sposobie sformułowania i egzekwowania biznesowych (a nie technologicznych) efektów wdrożenia. To przykład wykreowania nowego, dopasowanego do cyfrowego krajobrazu modelu relacji z klientem i modelu lojalnościowego. Wojciech Chochołowicz i Jarosław Królewski (szef firmy partnerskiej pracującej przy koncepcji i wdrożeniu rozwiązania) opowiedzieli już na łamach cxo.pl:

http://www.cxo.pl/news/403013/Gino.Rossi.beacony.pomagaja.sprzedac.wiecej.butow.html . Pora na spotkanie na żywo...

Bank Zachodni WBK. Mamy polską ikonę mobilności

Bank Zachodni WBK to ikona mobilności, nie tylko polska. W gronie silnych informatycznie krajowych i europejskich konkurentów stał się punktem odniesienia. Tomasz Niewiedział, dyrektor ds. bankowości internetowej i mobilnej

CXO Tech Summit - wyjątkowa konferencja o cyfrowej rewolucji w biznesie

Tomasz Niewiedział, dyrektor bankowości internetowej i mobilnej, Bank Zachodni WBK SA.

opowie o platformie mobilnej, która uznana została w czerwcowym raporcie Forrester Research “European Mobile Banking Functionality Benchmark” za wzorzec dla innych banków (2. miejsce wśród banków europejskich).

Platforma mobilnej i internetowej bankowości BZWBK24 jest rozwijana od 2011 r. Obecnie wchodzi w bardzo interesujący moment „kapitalizacji” i podsumowań po osiągnięciu poziomu 550 tys. użytkowników i stworzeniu portfela dobrze dopasowanych (i stale dopasowywanych) do potrzeb klienta BZ WBK usług i funkcjonalności.

Ile trwa dojrzewanie firmy do mobilności? Czy bankowość mobilna staje się głównym środowiskiem relacji z klientem banku (transakcja, informacja, marketing)? Czy mobilność stanowi w przypadku banków clue cyfryzacji? W jaki sposób powstało wewnątrz banku środowisko do budowy i obsługi mobilnej bankowości – obejmujące ludzi z ich kompetencjami, sposób pracy i komunikacji pomiędzy nimi a rynkiem i „biznesem” banku oraz zewnętrznymi dostawcami/partnerami? Czy możliwe jest sterowanie potrzebami klienta na bazie doświadczeń z platformą mobilną, w jakim zakresie? Czego nie robić przy cyfryzacji, a w szczególności przy „umobilnianiu” biznesu?

Specjalistyczny Szpital im. Jana Pawła II w Krakowie: długodystansowa cyfryzacja opieki zdrowia

Krzysztof Bederski jest dyrektorem lecznictwa w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II,

CXO Tech Summit - wyjątkowa konferencja o cyfrowej rewolucji w biznesie

Krzysztof Bederski, dyrektor ds. lecznictwa, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II

szpitalu, który dwukrotnie zdobył tytuł Lider Informatyki (w 2006 i w 2012 r.) i od lat jest symbolem zaawansowania i konsekwencji w cyfryzacji kontaktu z pacjentem, cyfryzacji sfery medycznej i sfery zarządzania szpitalem. Niemal całość procesów kontaktu z pacjentem została zdygitalizowana, zarządzanie szpitalem wspiera rozwiązanie BI z kokpitami menedżerskimi, diagnostyka obrazowa i telekonsultacje dokonywane są online.

Zastosowanie w opiece zdrowotnej nowych możliwości technologii: diagnostyka, postępowanie medyczne – telemedycyna, nowe możliwości integracji informacji, budowania wiedzy i praktyk, porządkowanie i udostępnianie wiedzy – to piękna i ambitna wizja. Jakich zmian wymaga realizacja tego potencjału cyfryzacyjnego w kulturze organizacji, jej sposobie działania, przyzwolenia i wyposażenia w decyzyjność i odpowiedzialność użytkowników i pacjentów technologii? Cyfryzacja także w opiece zdrowia ma szczególny wymiar jeśli chodzi o relacje z klientem-pacjentem. Które ze szpitalnych doświadczeń rozpoznawania potrzeb pacjenta i szukania sposobów ich zaspokojenia, lepszej obsługi mogą mieć uniwersalny charakter?

CXO Tech Summit. Cyfrowa Transformacja, 24 września, Warszawa, hotel Novotel-Centrum

CXO Tech Summit. Cyfrowa transformacja

24 września, Warszawa, hotel Novotel Warszawa Centrum

  • 4 strategiczne case studies o cyfrowej transformacji
  • 3 CEO Mastermind Interviews
  • 2 debaty

Nasza publiczność to 150 osób z grona CxO: CIO, CMO, CFO, CEO, COO, które sprawami cyfryzacji interesują się i są jej praktykami. Mówcy reprezentują firmy, o których dzięki konkursom Lider Informatyki i CIO Roku wiemy, że o zmianie cyfrowej mogą powiedzieć nowe, ważne i interesujące rzeczy. Wyjątkowe wydarzenie poświęcone najwazniejszemu meta-trendowi dzisiejszego biznesu. Zapraszamy do udziału w dyskusji!

Zgłoszenie udziału w konferencji

Więcej informacji o cyfrowej transformacji znajdziesz w opracowaniu Cyfrowa transformacja od podstaw.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200