COO Microsoftu o chmurze

Kevin Turner, dyrektor operacyjny w Microsoft Corporation spotkał się z partnerami firmy w Polsce i otworzył konferencję "Microsoft Cloud Computing Briefing".

Głównym pretekstem wizyty Turnera była dyskusja o strategii i rozwiązaniach cloud computing. "Wierzymy, że przyszłość IT, zarówno w branży konsumenckiej, jak i biznesowej opiera się na rozwiązaniach cloud computing. Korzystanie z technologii takich jak Windows Azure oraz niedawno zapowiedziany Office 365 może pomóc klientom wyprowadzić koszty oraz problemy wynikające ze złożoność środowiska IT poza ich firmy, umożliwiając tym samym skupienie się na nowych scenariuszach biznesowych. Jestem przekonany, że polskie przedsiębiorstwa są gotowe do jak najlepszego wykorzystania możliwości chmury obliczeniowej, a Microsoft jest gotów pomóc im w tej transformacji" - powiedział Kevin Turner.

Zarządzający Microsoftu mocno akcentują, co na rynku rozwiązań cloud wyróżnia ich od konkurencji. "Różnica między Microsoft a resztą rynku to kompletność oferty. Polega ona na tym, że Microsoft proponuje dokładnie te same rozwiązania w chmurze oraz w tradycyjnym modelu - "on promise". Innym słowy dajemy klientom prawo wyboru" - powiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Zobacz również:


TOP 200