COMPUTEX: wybrane nowości

Na rozpoczynających się jutro targach Computex 2007 (Tajwan; 5-9 czerwiec) szereg producentów pokaże swoje nowe rozwiązania. A oto zwiastuny nowych rozwiązań przygotowanych przez firmy Intel, AMD i Acer.

Intel zademonstruje czterordzeniowy układ Harpertown przeznaczony do budowania serwerów (produkowany w oparciu o technologię 45 nm). Producenci serwerów pokażą natomiast swoje serwery zawierające układ Harpertown oraz serwery z zainstalowanym układem Penryn (produkowanym również w oparciu o technologię 45 nm). Intel zademonstruje też nowy chipset o nazwie P35 Bear Lake, który znacznie zwiększa szybkość z jaką procesory wymieniają dane z resztą systemu.

AMD pokaże czterordzeniowy układ Phenom (którego premiera miała miejsce w maju br.), a kilka tajwańskich firm zademostruje swoje pierwsze komputery PC oparte na tym produkcie.

Zobacz również:

  • Intel ujawnia specyfikację superkomputera Aurora
  • AMD prezentuje nowe karty graficzne dla stacji roboczych
  • Ten procesor Ampere ma 192 rdzenie

Na targach nie zabraknie też firmy Acer, która zajmuje trzecie na świecie miejsce wśród największych producentów komputerów PC. Acer pokaże mini komputer PC oparty na intelowskim układzie CPU.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200