CMGI przejmuje Tallan za 920 mln USD

CMGI, spółka inwestująca w branżę internetową, przejmie za kwotę 920 mln USD firmę Tallan, producenta oprogramowania do prowadzenia handlu elektronicznego. W ofercie Tallan znajduje się m.in. oprogra...

CMGI, spółka inwestująca w branżę internetową, przejmie za kwotę 920 mln USD firmę Tallan, producenta oprogramowania do prowadzenia handlu elektronicznego.

W ofercie Tallan znajduje się m.in. oprogramowanie hurtowni danych, eksploracji danych i system transakcyjny do rozliczeń online. CMGI zamierza zintegrować te produkty z ofertą CMGI Solutions, nowo utworzoną firmą programistyczną, specjalizująca się w rozwiązaniach dla handlu elektronicznego. Jack Hughes, dotychczasowy prezes Tallan, zostanie jej dyrektorem operacyjnym.

Transakcja ma zostać zakończona w maju br. CMGI zarządza lub posiada udziały w ponad 60 przedsiębiorstwach branży internetowej.

***

AltaVista wchodzi na giełdę

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200