CL kupił wszystkie akcje Emaksu objęte wezwaniem

Computerland nabył wszystkie 417 128 akcji Emaksu objęte wezwaniem.

Wezwanie do sprzedaży ogłosił 9 sierpnia oferując za 417 128 akcji Emaksu (33 proc.) 147 zł za papier. Zapisy były przyjmowane od 22 sierpnia do 4 września.

Wezwanie jest jednym z elementów fuzji obu firm, której finalizacja planowana jest na drugi kwartał 2007 roku.

ComputerLand jest również zainteresowany przejęciem spółki zależnej Narodowego Banku Polskiego - Bazy i Systemy Bankowe, którą NBP zamierza sprzedać.

Polecamy także:

ComputerLand to spółka o przynajmniej dwóch twarzach. Pierwszą znamy z konferencji prasowych i prezentacji dla finansistów, okraszoną optymistycznymi wystąpieniami do bólu profesjonalnych członków zarządu. Druga twarz to wypadkowa opinii tzw. rynku, w tym pracowników byłych i obecnych. To wizerunek mniej atrakcyjny. Która z tych twarzy jest prawdziwa? Pytanie na czasie, bo w ComputerLandzie trwają wielkie zmiany - ComputerLand trzeszczy.

Computerland trzeszczący - to, co nie zmieściło się w druku - na łamach redakcyjnego bloga Bywalec.

Za pięć lat wszystkich czeka CoLorado - z Michałem Danielewskim, prezesem ComputerLandu, rozmawiają Antoni Bielewicz i Krzysztof Frydrychowicz.

Mieszanka dwóch kultur - z Piotrem Kardachem, prezesem firmy Emax i przyszłym członkiem zarządu spółki stworzonej po połączeniu Emaxu z Computerlandem, rozmawia Antoni Bielewicz

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200