CIO vs dostawcy IT - nowe oblicze modernizacji technologicznej

Tematem październikowego spotkania Klubu CIO była modernizacja technologiczna. Przygotowaliśmy dyskusję w formie debaty oksfordzkiej, w której uczestniczyli dyrektorzy IT oraz dostawcy.

Stronę CIO reprezentowali: Przemysław Henschke - PZU, Krzysztof Wykręt - Sanofi Aventis oraz Sławomir Panasiuk - KDPW. Po stronie dostawców w szranki stanęli: Marek Szczepański - Oki Systems, Dariusz Śliwowski - IBM Polska oraz Andrzej Zając - Integrated Solutions.

CIO vs dostawcy IT - nowe oblicze modernizacji technologicznej

Teza, której mieli bronić CIO została postawiona w bardzo przewrotny sposób: CIO nie powinien odpowiadać za modernizację technologiczną. Głosowanie publiczności wyłoniło zwycięską drużynę, okazali się nią być dostawcy, którzy twierdzili, że to dyrektorzy IT, a nie oni, są ostatecznie odpowiedzialni za zmiany technologiczne w firmach.

Drugą część spotkania poświęciliśmy tematyce związanej z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Redakcja CIO Magazynu Dyrektorów IT oraz magazynu Computerworld, przy współpracy z ośrodkiem badawczym TNS Polska, przeprowadziła badanie "AudIT - najlepsze miejsce pracy IT w Polsce w 2012 r" Poziom satysfakcji z pracy, poziom zaangażowania pracowników, warunki zatrudnienia, wizerunek firmy, relacje z przełożonymi - w anonimowych ankietach pracownicy stanowisk IT w firmach, od programistów i administratorów po analityków i menedżerów IT oceniali swoich pracodawców. W następnym etapie o swoim podejściu do organizacji i zarządzania pracownikami w pogłębionych wywiadach wypowiadali się CIO i CHRO. Wyróżnione zostały firmy: Capgemini Polska, Sii Sp. z o.o. oraz UPC.

CIO vs dostawcy IT - nowe oblicze modernizacji technologicznej
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200