CIO optymistycznie o amerykańskiej gospodarce

Forrester Research uznał, że dyrektora ds informatycznych warto zapytać o to, co sądzi o sytuacji w gospodarce. CIO dobrze oceniają sytuację w gospodarce USA, ale raczej nie przewidują zwiększenia w br. wydatków na IT ponad zakładany budżet.

W pierwszej edycji CIO Confidence Poll przygotowanego przez Forrester Research, 63% ankietowanych CIO uznało klimat do prowadzenia biznesu w swoich branżach za dobry lub bardzo dobry. Pozostałe 37% - za słaby lub trudny.

77% CIO z firm sektora wytwórczego uważa, że klimat w tym sektorze poprawi się w ciągu najbliższych 3 kwartałów. To szczególnie istotna informacja dla branży IT, ponieważ sektor wytwórczy w USA wydaje 27% wszystkich środków przeznaczanych na IT.

Zobacz również:

  • Czy rolę dyrektora ds. IT trzeba zredefiniować po pandemii?

Jednocześnie około jednej czwartej ankietowanych CIO planuje wydać w br. więcej niż zakładano wcześniej w budżecie na informatykę. Ponad połowa (56%) wypełni budżet, a 19% - mniej niż przewidywał budżet.

Warto jeszcze przypomnieć, że w innym raporcie Forrester Research podniósł swoją prognozę wzrostu wydatków na IT w USA w br., z 4% do 5%.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200