CIO Roku 2012 wybrany!

Beata Sosnowska, dyrektor Departamentu IT i Organizacji VB Leasing Polska, zwyciężyła w 10. Konkursie CIO Roku.

"Dzięki konsekwencji w realizacji obranej strategii zmieniła sposób pracy wewnątrz IT i współpracy z jego firmowym otoczeniem. Dziś IT w VB Leasing Polska stanowi istotny, strategiczny element biznesu, a CIO uczestniczy w kreowaniu strategii firmy" - argumentowało jury konkursu.

Drugie miejsce zajął Andrzej Osuch, dyrektor IT w spółce LUX MED, a trzecią nagrodę otrzymał Marcin Palmer, dyrektor IT na Europę Północną w GKN Driveline. Jury przyznało w tym roku także wyróżnienie Przemysławowi Federowiczowi, dyrektorowi Pionu IT w Enovatis.

Zdobywca drugiego miejsca, Andrzej Osuch, jest z wykształcenia lekarzem. Jego zdaniem, w zarządzaniu IT sprawdza się wiele lekarskich zasad, np. zasady "primum non nocere" (po pierwsze nie szkodzić) należy przestrzegać, budując relacje w zespole. Z kolei Marcin Palmer, któremu jury przyznało trzecie miejsce, zarządza korporacyjnym IT w całej Europie, kieruje międzynarodowym zespołem, z sukcesem promując wysoką jakość polskiej informatyki.

Nagroda CIO Roku - najbardziej prestiżowe wyróżnienie środowiska dyrektorów IT w Polsce - przyznawana jest przez CIO Magazyn Dyrektorów IT oraz Klub CIO.


TOP 200