CIO Roku 2010

III Miejsce: Józef Wacnik Polskie Radio na swoje 85-lecie zmienia się. Zachowując wyjątkową w dzisiejszych czasach kulturę i jakość przekazu, spełnia nadzieje na dostęp z dowolnego miejsca do każdej jego produkcji i aktualnej informacji. Przed nami znowu złota era radia.

CIO Roku 2010

Polskie Radio musi się zmieniać, aby wykorzystać szansę na odrodzenie. Szansę, jaką przyniosły nowe technologie, którą podsycają oczekiwania dotychczasowych i nowych odbiorców wykorzystuje od dwóch lat szef Wydziału Informatyki i Telekomunikacji - Józef Wacnik. Od ub. roku działa tu nowoczesny system produkcyjno-emisyjny, multimedialna baza danych (MRDB), cała logiczna infrastruktura do realizacji atrakcyjnych i wartościowych produkcji oraz baza dla realizacji kolejnych, ambitnie zakreślonych przedsięwzięć.

Siła drzemiąca w radiu

Obecny dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji nie wywodzi się z Polskiego Radia, do tej znakomitej instytucji dołączył dopiero trzy lata temu. "Radio w tradycyjnej formie nie wykorzystywałoby w pełni swojego potencjału i nie spełniałoby oczekiwań odbiorcy. Dlaczego nie skorzystać z możliwości, jakie przyniosły nowe technologie przekazu? Radio działa na wyobraźnię, ale skoro mamy od dyspozycji Internet i telewizję - czemu nie zaprząc ich do pracy? Radio w telewizji - jak w przypadku IV PR - dobrze się sprawdza. Odwrotna sytuacja: telewizja w radiu, jest niemożliwa, niech to posłuży za zobrazowanie potencjału i wartości nowoczesnego Polskiego Radia" - mówi Józef Wacnik. Wcześniej związany był z wojskiem - po studiach na WAT do 2005 r. pracował kolejno jako administrator, inżynier, kierownik Zakładu Zarządzania Sieciami Teleinformatycznymi w Centrum Automatyzacji Sił Powietrznych - zajmując się m.in. wdrażaniem i utrzymaniem systemów związanych z zarządzaniem ruchem lotniczym. W latach 2005-2008 był dyrektorem Departamentu Wsparcia Technicznego w firmie Support (grupa Sygnity). W 2008 r. objął funkcję dyrektora Biura Informatyki i Telekomunikacji (po restrukturyzacji kierownik Wydziału Informatyki i Telekomunikacji) w Polskim Radiu. Józef Wacnik jest także wykładowcą akademickim, od 2002 r. wykłada inżynierię systemów w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki; przygotowuje dysertację o zarządzaniu kompetencjami specjalistów informatyków.

Zobacz również:

  • 10 rzeczy, które spędzają sen z powiek liderom IT
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200