CHS Electronics planuje likwidację

CHS Electronics, amerykański dystrybutor, zamierza pozbyć się posiadanych aktywów i zlikwidować działalność. Wcześniej firma, broniąc się przed bankructwem, zamierzała przeprowadzić reorganizację. Fi...

CHS Electronics, amerykański dystrybutor, zamierza pozbyć się posiadanych aktywów i zlikwidować działalność. Wcześniej firma, broniąc się przed bankructwem, zamierzała przeprowadzić reorganizację.

Firma obecnie zamierza wnieść poprawki do złożonej do sądu prośby o ochronę przed wierzycielami. Wcześniej zakładano, że w ramach reorganizacji wierzyciele otrzymają udziały lub papiery dłużne duńskiej firmy Europa IT, założonej przez Marka Keougha, byłego dyrektora ds. operacyjnych CHS. W zamian CHS miał odsprzedać posiadane europejskie oddziały tej firmie. Po restrukturyzacji, firma miała być holdingiem firm internetowych, a jej akcjonariusze mieliby w niej 75-proc. udział.

Nowy plan uwzględnia również sprzedaż aktywów firmie Europa IT, jednak wszystkie zasoby zostaną przekazane wyłącznie wierzycielom i nie trafią do akcjonariuszy CHS. W ten sposób CHS zakończy swoją działalność.

Nowy plan ma być rozpatrzony przez sąd 11 lipca br.

***

CHS Electronics broni się przed bankructwem

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200