CES 2015 – miniaturowe desktopy HP

Firma HP udowadnia, że wymyśliła na nowo pecet, pokazując na targach CES dwa miniaturowe komputery typu desktop, które są tak małe i lekkie, że można je bez wysiłku trzymać na otwartej dłoni. To urządzenia noszące nazwy Pavilion Mini Desktop i Stream Mini Desktop, które można by wziąć np. za ozdobny przycisk do papieru gdyby nie fakt, że z boku zawierają porty USB i HDMI.

Urządzenie Pavilion Mini ma tylko pięć centymetrów wysokości i waży 0,8 kilograma. Zarządza nim system operacyjny Windows 8.1, który ma do dyspozycji procesor Intel Core i3, pamięć RAM o maks. pojemności 8 GB i 1 TB pamięci masowej. Do urządzenia można podłączyć dwa monitory (do czego służą porty DisplayPort i HDMI). Jest ono też wyposażone w cztery porty USB oraz w interfejsy Wi-Fi i Bluetooth.

CES 2015 – miniaturowe desktopy HP

HP Pavilion Mini Desktop

Jest to wyjątkowo energooszczędne oraz tanie urządzenie – pobiera tylko 45 watów mocy (cztery do pięciu razy mniej od standardowego peceta) i będzie kosztować (na rynku amerykańskim, gdzie pojawi się 14-go stycznia) 320 USD.

Zobacz również:

  • Kolejny gigant technologiczny dołącza do wirtualnych uczestników targów CES
  • Ta podatność pozwala atakować desktopy z systemem Linuks

Druga nowość nosi nazwę Stream Mini Desktop. To rozwiązanie zawiera dysk SSD o pojemności 32 GB (oraz pamięć RAM o pojemności 2 GB), a jego właściciel ma do dyspozycji za darmo chmurową pamięć masową o pojemności 200 GB (Microsoft OneDrive Storage).

Stream Mini Desktop (pracujący również pod kontrolą oprogramowania Windows 8.1) waży tylko 0,65 kg i zawiera dwurdzeniowy procesor Intel Celeron. Cena tego urządzenia to 180 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200