CDM Pekao SA oferuje usługi maklerskie w Internecie

Centralny Dom Maklerski Pekao SA uruchomił CDMnet - internetowy system obrotu papierami wartościowymi. Do końca roku CDM zamierza pozyskać ok. 3 tys. użytkowników systemu.

Centralny Dom Maklerski Pekao SA uruchomił CDMnet - internetowy system obrotu papierami wartościowymi. Dotychczasowi klienci mogą skorzystać z systemu po rejestracji dokonanej na stronach serwisu i podpisaniu aneksu do umowy w najbliższym biurze CDM Pekao SA. Do końca tego roku dom maklerski zamierza pozyskać około 3 tys. użytkowników serwisu CDMnet.

CDMnet umożliwia składanie zleceń na większość rynków Giełdy Papierów Wartościowych, a także na Centralnej Tabeli Ofert. Na razie nie ma możliwości kupowania papierów wartościowych na rynku pierwotnym. Jak zapewniają przedstawiciele domu maklerskiego, będzie to możliwe jeszcze w tym roku. Klientom udostępniono także możliwość śledzenia notowań ciągłych w czasie rzeczywistym - według przedstawicieli CDM opóźnienia nie przekraczają 10 sekund.

Serwis oferuje analizy i rekomendacje wydawane przez analityków CDM Pekao SA. W ramach systemu CDMnet udostępniane są także usługi dodatkowe w postaci wyliczania prowizji, a także podpowiada inwestorom kiedy i ile papierów powinni sprzedać, aby nie przekroczyć limitów kredytowych.

W ciągu najbliższych tygodni uruchamiane będą kolejne usługi, w tym możliwość dokonywania przelewu środków z konta inwestycyjnego na konto w dowolnym banku, czy składania wniosków o przyznanie linii kredytowej.

Przewidywana jest także personalizacja stron serwisu. Inwestorzy będą też mogli zakładać skrzynki pocztowe do bezpiecznej korespondencji z biurem maklerskim.

System CDMnet został opracowany przez Optimus SA i wchodzącą w skład jego grupy firmę Doktor Q. Dla zabezpieczania transmisji stosowane są protokoły SSL z kluczem 128 bitowym. Autoryzacja transakcji dokonywanych przez klienta została oparta o mechanizm podpisu elektronicznego kluczem algorytmu RSA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200