CCA - nowy certyfikat Cisco

Przez lata tytuł CCIE (Cisco Certified Internetwork Expert) był najwyższym certyfikatem jaki można było uzyskać w Cisco, po przejściu bardzo wymagających szkoleń dotyczących obsługiwania sieci komputerowych opartych na produktach tego dostawcy. Firma podniosła ostatnio poprzeczkę i oferuje kolejny, najwyższy stopień wtajemniczenia - certyfikat CCA (Cisco Certified Architect).

Osoba posiadająca certyfikat CCA bedzie posiadać wiedzę inżynierską CCIE oraz dodatkowo przejdzie kurs MBA (Master of Business Administration), co pozwoli jej wykorzystać posiadane umiejętności z zakresu sieci komputerowych do efektywniejszego zarządzania firmą.

Osoba ubiegająca się o certyfikat CCA musi posiadać certyfikat CCIE lub CCDE (Cisco Certified Design Expert) i musi się liczyć z wydatkiem rzędu 15 tys. USD. Osoba ta musi mieć również co najmniej dzisięciolotnie doświadczenie w danej dziedzinie. Egzamin CCA będzie można zdawać tylko w wyznaczonych przez Cisco ośrodkach egzaminacyjnych.

Zobacz również:

  • Będą dwa nowe certyfikaty Windows Server
  • Cisco ostrzega

Ocenia się, że najwięcej aplikacji o uzyskanie certyfikatu CCA złożą w pierwszym okresie osoby zatrudnione w firmach specjalizujących się w integrowaniu systemów. Cisco rozpocznie zapisy na szkolenia CCA pod koniec br., a pierwsi kandydaci zostaną wybrani w styczniu 2010 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200