CAD do wyboru

Bentley oferuje zestaw MicroStation/J zawierający aplikacje dla mechaników, architektów i GIS. Po okresie próbnym klient może wybrać, z których chce korzystać i za które zapłaci.

Bentley oferuje zestaw MicroStation/J zawierający aplikacje dla mechaników, architektów i GIS. Po okresie próbnym klient może wybrać, z których chce korzystać i za które zapłaci.

MicroStation/J to zintegrowany pakiet łączący system MicroStation i aplikacje GeoGraphics, TriForma i Modeler, które do niedawna były oferowane jako niezależne zestawy. Po zakupie licencji, użytkownik może przez pewien czas korzystać z różnych funkcji oprogramowania, aby ostatecznie wybrać jeden pakiet - przeznaczony dla architektów, inżynierów mechaników lub system informacji geograficznej GIS.

Istotną zaletą zestawu jest niższa cena. Rozwiązanie może być więc korzystne dla dużych biur projektowych, umożliwiając przetestowanie różnych funkcji oprogramowania.

MicroStation/J wzbogacono o nowe funkcje. Dzięki wyposażeniu w moduł JMDL (Java MicroStation Development Language) umożliwia programowanie w języku Java. Zachowano również możliwość w językach MDL i Visual Basic, a - jak twierdzą przedstawiciele firmy - nowa wersja zapewnia wsteczną zgodność z wcześniej wykorzystywanymi aplikacjami. MicroStation/J wykorzystuje jądro graficzne Parasolid. Do wersji dla inżynierów mechaników - Modeler - dodano oprogramowanie do wizualizacji kinematycznych, opracowane przez firmę Adams. Wiosną tego roku MicroStation/J ma zostać rozszerzony o dwa dodatkowe moduły: tzw. Civil Engineering (wspomaganie projektowania dróg) i Pipe (projektowanie instalacji rurowych).

Pakiet zapoczątkuje nową rodzinę produktów określanych przez Bentley mianem EEM (Enterprise Engineering Modelling), które mają oferować narzędzia umożliwiające integrację z systemami informatycznymi przedsiębiorstw, a nie tylko funkcje typu CAD. Temu właśnie celowi przyświeca wprowadzenie do MicroStation/J języka Java.


TOP 200