CA udostępnia za darmo kolejne oprogramowanie antywirusowe

Tym razem Computer Associates oferuje użytkownikom indywidualnym oprogramowanie antywirusowe Mail Watcher oraz eTrust Content Inspection Personal Edition.

Computer Associates International udostępniła bezpłatnie użytkownikom indywidualnym oprogramowanie antywirusowe Mail Watcher oraz eTrust Content Inspection Personal Edition.

Programy te zostały opracowane pod kątem odfiltrowywania potencjalnie niebezpiecznych przesyłek elektronicznych i wykrywania podejrzanej działalności w systemie użytkownika. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, ich działanie polega raczej na zapobieganiu niż na leczeniu efektów infekcji wirusami i złośliwymi skryptami. Dodają też, że dzięki temu użytkownik nie jest zmuszony do tak częstej aktualizacji oprogramowania, jak w przypadku typowych programów antywirusowych.

eTrust chroni użytkownika przed tymi rodzajami plików, które są najczęściej wykorzystywane przez twórców wirusów. Skanuje on całą pocztę elektroniczną, w tym także zawartość załączników, jeszcze przed ich otwarciem. Uniemożliwia też infekcję pochodzącą z wybranych typów załączników, w tym skryptów Visual Basica (VBS). Program pozwala na uruchamianie plików, blokuje jednak ich ingerencję w dysk twardy komputera użytkownika.

Mail Watcher monitoruje aplikację pocztową użytkownika i wychwytuje - jak to określili przedstawiciele producenta - "działania powszechnie wykorzystywane przez autorów wirusów".

Nie jest to pierwsza inicjatywa Computer Associates związana z "rozdawaniem" oprogramowania antywirusowego użytkownikom indywidualnym. We wrześniu ub.r. firma udostępniła bezpłatnie program InoculateIT Personal Edition wraz z pomocą techniczną i możliwością aktualizacji definicji wirusów.

Oba programy dostępne są pod adresemhttp://www.ca.com/proactivesecurity

***

Computer Associates oferuje nową wersję bezpłatnego oprogramowania antywirusowego

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200