CA: sprzedaż zgodnie z planem

Computer Associates uzyskała prognozowane wcześniej przychody. Jednak restrukturyzacja oraz wypłata akcjonariuszom 225 mln USD w ramach odszkodowania za nadużycia księgowe wpłyną na ujemny wynik w zakończonym 30 września okresie rozliczeniowym.

Drugi kwartał 2005 r. obrachunkowego CA zamyka sprzedażą na poziomie 830-850 mln USD. Analitycy szacują że przychody spółki wyniosą około 841 mln USD, zaś wyłączając wspomniane koszty, firma osiągnie zysk. Za 430 mln USD Computer Associates przejmuje firmę Netegrity, specjalizującą się w oprogramowanie do zarządzania tożsamościami. W ramach sierpniowych zakupów do portfela spółki trafiła firma PestPatrol.

Według wstępnych wyników finansowych, Netegrity uzyskało przychody na poziomie 19-21 mln USD, zaś wynik netto waha się od 1 mln USD straty do wyniku nad kreską.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Zakup Netegrity należy do największych w ostatnim czasie i jest obliczony na wzmocnienie pozycji CA w produktach z kategorii 3A (authentication, authorization and administration). IDC szacuje udział spółki w światowym rynku 3A na 16 proc. Przychody firmy z tej dziedziny rosną dwukrotnie szybciej niż rynek.

Zarząd Computer Associates podał, że 17 proc. zamówień w I kw. 2005 r. rozliczeniowego stanowiły produkty z segmentu bezpieczenstwa. W ubiegłym tygodniu CA ujawniło plany redukcji 800 stanowisk, co oznacza ok. 5 proc. personelu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200