CA przejmuje Netegrity

Computer Associates ogłosił, że przejmuje firmę Netegrity, która produkuje oprogramowanie zarządzające tożsamościami. Wartość transakcji (płatność w gotówce) wynosi 430 mln USD.

CA przewiduje, że transakcja (która musi być jeszcze zaakceptowana przez udziałowców) zostanie finalizowana w ciągu najbliższych 90 dni.

CA ma nadzieję, że dzięki przejęciu umocni swoją pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku produktów sprawdzających tożsamości użytkowników i zarządzających nimi oraz kontrolujących dostęp do usług sieciowych. CA ma obecnie w swojej ofercie kilka takich rozwiązań (linia eTrust; eTrust Identity and Access Management, eTrust Threat Management i eTrust Security Information Management) i zapowiada, że dzięki przejęciu Netegrity (i takich jej technologii jak SiteMinder) już wkrótce na rynku pojawią się jej następne narzędzia tej klasy.

Zobacz również:

  • Adobe przejmuje firmę Figma

Wcześniej (w sierpniu br.) CA wykupił firmę PestPatrol (producent oprogramowania antispyware) i jest obecnie w trakcie implementowania technologii tej firmy do swojego pakietu eTrust Threat Management.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200