CA na plusie w IV kw.

W kwartale obrachunkowym zakończonym 31 marca Computer Associates zanotował wzrost przychodów o 10 proc. do 850 mln USD, wobec 775 mln USD rok wcześniej. Zysk netto producenta sięgnął 89 mln USD, wobec straty rzędu 106 mln USD w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Roczne przychody CA wzrosły o 8 proc. do 3,3 mld USD, w porównaniu do 3 mld USD na koniec 2003 r. rozliczeniowego. Miniony rok spółka zamknęła z zyskiem w wysokości 25 mln USD, wobec ubiegłorocznych 267 mln USD na minusie. Publikacja raportu finansowego została przesunięta z powodu prowadzonego postępowania wyjaśniającego księgowe nieprawidłowości Computer Associates.

Jak informowaliśmy wcześniej, sprawa dotyczy malwersacji na sumę 2,2 mld USD w rozliczeniach obejmujących 2000 oraz 2001 rok obrachunkowy. Kenneth Cron, mianowany tymczasowym prezesem CA, zapewnił zgromadzonych podczas tegorocznej konferencji CA World o bardzo dobrej kondycji spółki. Poinformował także, że Computer Associates przygotowała rezerwę w wysokości 10 mln USD. Suma to została przeznaczona na ugodę z amerykańską administracją, która zapewne nałoży na CA grzywnę za wspomniane machinacje.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Nvidia: spadek przychodów o 51% w dziale gamingowym

Więcej informacji na temat nowych rozwiązań zaprezentowanych podczas konferencji CA World 2004:

http://www.computerworld.pl/news/66858.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200