CA kupuje Platinum Technology

Computer Associates (CA) zamierza kupić Platinum Technology (PT). Umowa, warta około 3,5 mld USD, ma zostać zrealizowana w gotówce. CA nie podała terminu sfinalizowania transakcji.

Computer Associates (CA) zamierza kupić Platinum Technology (PT). Umowa, warta około 3,5 mld USD, ma zostać zrealizowana w gotówce. CA nie podała terminu sfinalizowania transakcji. PT jest firmą doświadczoną w zakresie systemów zarządzania wiedzą, hurtowni danych, narzędzi bazodanowych i zarządzających tzw. cyklem życia aplikacji, komplementarnych wobec technologii stosowanych w obiektowej bazie danych CA - Jasmine. Według Sanjaya Kumara, prezesa CA, właśnie technologie hurtowni danych PT mogą być połączone z bazą Jasmine. Nie podał on jednak szczegółów, twierdząc, że firmy podejmą decyzje w tej sprawie w najbliższych tygodniach.

Dla CA atrakcyjny jest też dział usług PT, który uruchomił Global Professional Services - organizację zajmującą się usługami konsultingowymi oraz wdrożeniowymi, zatrudniającą ok. 3 tys. osób. Platinum, które powstało przed 12 laty, ma 120 biur na sześciu kontynentach, a jej usługi konsultingowe i dotyczące implementacji własnych i innych produktów rozszerzą ofertę Computer Associates - stwierdził Sanjay Kumar.

Jak twierdzą szefowie obu firm, zaledwie nieznaczna część oferty ich produktów pokrywa się. Andrew Filipowski, prezes PT, stwierdził, że wsparcie dotychczasowych klientów będzie takie samo, nawet w tej części oferty, która się pokrywa. Według S. Kumara pokrywająca się część oferty jest nieznaczna i dotyczy tylko jednego rodzaju działalności - zarządzania systemami.

W ramach przejęcia zostanie zwolnionych część z 1 tys. pracujących w PT pracowników. Nie podano jednak, ile osób straci pracę. Nie wiadomo też, co stanie się z zarządem PT.


TOP 200