CA kończy z przejęciami

Computer Associates będzie samodzielnie opracowywać produkty. Prawie wszystkie nowości prezentowane podczas CA World 2002 w Orlando to autorskie rozwiązania firmy.

Przez wiele lat tematem przewodnim konferencji użytkowników Computer Associates była integracja aplikacji, systemów i narzędzi, które znalazły się w ofercie firmy po przejęciu kolejnego konkurenta. Efektem ubocznym tego modelu biznesu były dalekie od ideału relacje z klientami. Co roku użytkownicy "wywoływali do tablicy" członków kierownictwa CA i żądali wyjaśnień, dlaczego firma z określonych produktów rezygnuje, na inne stawia itd.

W wystąpieniu otwierającym tegoroczną konferencję prezes Sanjay Kumar zapewniał klientów, że dołoży wszelkich starań, aby zatrzeć niekorzystne wspomnienia z przeszłości. Od blisko dwóch lat zarządzana przez niego firma nie dokonała żadnego znaczącego przejęcia, a prawie wszystkie nowe produkty prezentowane podczas CA World 2002 w Orlando zostały opracowane przez Computer Associates. Zarządzanie pamięciami masowymi i bezpieczeństwo IT - w tych dziedzinach CA ma do zaoferowania najwięcej nowości.

Zobacz również:

  • Toshiba podzieli się na mniejsze firmy
  • Jak wykryć lukę w Log4j w swoich aplikacjach

Nasze własne

Jako pierwsza na rynek trafi nowa linia produktów do automatyzacji procesów związanych z zarządzaniem urządzeniami i oprogramowaniem do archiwizacji danych. Z tej serii pochodzi BrightStore Portal 1.0 - oprogramowanie do zarządzania pamięciami, które powstało dzięki zastosowaniu technologii portalowej CA o nazwie CleverPath.

BrightStore Portal umożliwia administratorom zarządzanie przy użyciu jednego interfejsu wszelkimi zasobami sprzętowymi i programowymi do z archiwizacji danych. Umożliwia automatyczne konfigurowanie sprzętu różnych producentów. Według przedstawicieli CA, rozwiązanie to jest w pełni zgodne z produktami firm Network Appliance, Legato i Veritas.

W dziedzinie bezpieczeństwa Computer Associates rozwija serię produktów eTrust. Najnowszy eTrust 20/20 to narzędzie przeznaczone do rejestrowania fizycznego i elektronicznego dostępu do zasobów firmy. W oprogramowaniu wykorzystano zaawansowaną technologię wizualizacyjną, która jest stosowana m.in. w urządzeniach instalowanych na pokładach samolotów wojskowych F-16. eTrust 20/20 korzysta z technologii CA Neugents i Aion, bazujących na sieciach neuronowych, dzięki czemu system powiadamia administratorów o niestandardowych, mogących budzić podejrzenia, zachowaniach pracowników.

Computer Associates chce przyczynić się do rozwoju rynku usług sieciowych (Web Services), przy czym na razie firma nie opowiada się ani po stronie technologii .NET Microsoftu ani alternatywnej J2EE, promowanej przez Sun Microsystems. Yogesh Gupta, dyrektor CA odpowiedzialny za rozwój technologii, jako przykład współpracy z obiema firmami wskazywał wprowadzone niedawno na rynek oprogramowanie CleverPath Portal 4.0. Rozwiązanie to umożliwia dostęp do danych zarówno w środowiskach .NET, jak i J2EE.

***

Więcej w CW 18/2002 (06.05.2002)

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200