CA - ekspert ds. zarządzania

Computer Associates, umacniajcąc wizerunek eksperta do zarządzania złożonymi środowiskami informatycznymi, stawia na rozwiązania do zarządzania infrastrukturą IT. Podczas CAWorld - dorocznej konferencji użytkowników odbywającej się w Las Vegas; patrz zdjęcie poniżej - firma zaprezentowała m.in. nowe narzędzie do zarządzania sieciami bezprzewodowymi oraz zapowiedziała zestaw modułów oprogramowania zarządzającego, używającego technologii Sonar.

CA - ekspert ds. zarządzania
Wireless Site Management (WSM), które w opinii wczesnych użytkowników zapewnia wysoką funkcjonalność w zakresie monitorowania i bezpieczeństwa, korzysta z technologii linii produktowej CA przeznaczonej do ochrony i zarządzania, tworząc niezależne narzędzie do ochrony bezprzewodowych LAN. Oprogramowanie automatycznie generuje i dystrybuuje klucze kryptograficzne, pozwalając administratorowi wymieniać je tak często, jak to jest konieczne, bez konieczności wykonywania ręcznych zmian ustawień przez użytkowników. WSM pozwala także administratorom na ustalenie obszaru dostępu do sieci i wykrywanie nieautoryzowanych urządzeń w sieci.

Jako narzędzie monitorowania, WSM śledzi i zarządza wydajnością sieci, generuje raporty i obsługuje także rozkładanie obciążeń. Oprogramowanie ma także wspomagać spełnianie warunków SLA (Service-Level Agreement).

Zobacz również:

  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi
  • Jak zmieni się zarządzanie sprzętem Apple w macOS 13 (MDM) ?

Obecnie na etapie testów beta, w dystrybucji ma pojawić się jeszcze w tym roku.

Jednym z głównych elementow produktowej strategii firmowej o nazwie EIM (Enterprise Infrastructure Management) jest koncepcja on-demand computing widziana przez pryzmat zarządzania. Celem jest uczynienie infrastruktury niewidzialna. W strategię tę wpisuje się technologia Unicenter Sonar do obserwacji i dekodowania ruchu sieciowego, wykrywająca komponenty w sieci i dostarczająca narzędzi analitycznych do korelowania procesów biznesowych.

Podczas konferencji zapowiedziano zestaw czterech modułów oprogramowania zarządzającego, używającego technologii Sonar.

Jedno z takich narzędzi, o nazwie eTrust Network Forensics, które może identyfikować połączenia miedzy urządzeniami infrastruktury IT z punktu widzenia bezpieczeństwa, zostało po cichu udostępnione pod koniec ubiegłego roku, ale do tej pory nie było ogłoszone formalnie. Pozostałe moduły mają pojawić się latem lub wczesną jesienią tego roku.

Sonar zaprojektowano w celu zwiększenia stopnia automatyzacji produktów CA związanych z ochroną i zarządzaniem wydajnością pamięci, sieci i aplikacji, a także zapewnienia lepszej integracji tych funkcji.

Jednym z takich narzędzi, prezentowanym podczas konferencji, jest SmartBVP (Smart Business Process Views), będące na etapie ograniczonych testów beta. Narzędzie pozwala na automatyczne tworzenie i uaktualnianie graficznej prezentacji serwerów, ruterów i innych urządzeń w sieci korporacyjnej i wskazywania, które procesy biznesowe one obsługują. Sonar opiera się na technologii nabytej przez CA w ubiegłym roku od firmy Raytheon. Produkty CA oparte na technologii Sonar automatyzują procesy analizy pakietów danych. Nad podobnymi narzędziami pracują IBM i HP.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200