Bytecode Alliance zyskało nowego, prominentnego członka

Przymierze Bytecode Alliance to stosunkowo nowa organizacja non-profit, która powstała w 2019 roku z inicjatywy takich firm, jak Intel, Mozilla i Red Hat. Jej rolę docenił ostatnio Microsoft, który podjął decyzję o przystąpieniu do przymierza, co oznacza, że zyska ono teraz bez wątpienia na znaczeniu.

Bytecode

Bytecode Alliance stawia sobie za cel promowanie i rozwój internetowego oprogramowania open-source bazującego na takich standardach, jak WebAssembly czy WebAssembly System Interface (WASI). To ambitny, ale możliwy do zrealizowania cel zwłaszcza, że przymierze zyskało w ostatnich miesiącach nowych członków, wśród których znalazły się takie tuzy przemysłu IT, jak Arm, Google, Shopify czy kilka placówek naukowych, (w tym University of California w San Diego).

Analitycy zwracają uwagę na fakt, że wśród firm będących członkami przymierza znajdują się z czterech wiodących dostawców przeglądarek: Microsoft (Edge), Google (Chrome) i Mozilla (Firefox). Brakuje tu tylko firmy Apple, które jest twórcą przeglądarki Safari. Jest jednak wysoce prawdopodobne, że po dołączeniu do przymierza Microsoftu, również Apple zdecyduje się ten krok. Wtedy byłby to komplet.

Zobacz również:

  • Google Fiber testuje 20-gigabitowy internet dla użytkowników domowych z routerami Wi-Fi 7
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200