ByteDance jest obecnie warte ćwierć biliona dolarów

Ta informacja potwierdza, jak potężną siłę reprezentuje obecnie chiński przemysł IT. Znany serwis Bloomberg donosi, że korporacja ByteDance (właściciel aplikacji TikTok) jest obecnie warta na wtórnym rynku notowań więcej niż takie globalne potęgi przemysłowe jak Coca-Cola czy Exxon Mobile, bijąc jednocześnie na głowę tak znaną na rynku IT firmę, jak Twitter.

BytaDance

Analitycy szacują bowiem, że wartość rynkowa korporacji ByteDance wynosi dzisiaj co najmniej 250 mld USD, podczas gdy Coca-Cola warta jest 228 mld USD, a Twitter wielokrotnie mniej, bo „zaledwie” 48,8 mld USD.

I jeszcze jedna informacja świadcząca o tym, że ByteDance rośnie w siłę dosłownie z tygodnia na tydzień. Jeszcze miesiąc temu warta była aż o 50 mld USD mniej, czyli 200 mld USD. Skąd taka nagła zwyżka? Chodzi o to iż firma rozważa swoją pierwszą publiczną ofertę (czyli przymierza się do tzw. IPO, czyli pierwszego wejścia na giełdę, prawdopodobnie w Hong-Kongu), dlatego zaufanie do niej inwestorów poszybowało w górę, co przełożyło się od razu na tak dużą wycenę.

Zobacz również:

  • Superaplikacje: kolejny ważny temat dla korporacyjnego IT?
  • Amerykański stan Montana o krok od zbanowania TikToka
  • Nvidia warta jest obecnie więcej niż 1 bln USD

A warto przypomnieć, że cztery lata temu wartość firmy ByteDance (wtedy był to znany chiński start-up, chociaż początki firmy sięgają 2012 roku) szacowano na 140 mld USD. Niektórzy analitycy spekulują nawet, że po IPO korporacja może być warta nawet 400 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200