Bull wprowadza macierze NEC do Polski

Firma otworzyła Centrum Kompetencyjne Storage Lab, w którym prezentowane są systemy pamięci masowych japońskiej firmy NEC.

Do tej pory jedynym partnerem w zakresie systemów pamięci masowych firmy Bull Polska było EMC, dla których rozwiązania japońskiego partnera będą stanowiły alternatywę. Z kolei dla firmy NEC, Polska jest jednym z przyczółków ekspansji w Europie, gdzie firma jest znana obecnie głównie z produkcji telewizorów i monitorów. Bull został jedynym partnerem NEC w Polsce i Europie.

Centrum Kompetencyjne Storage Lab ma służyć prezentacji rozwiązań oferowanych przez firmę Bull Polska klientom końcowym. Oferta skierowana jest głównie do średnich i dużych przedsiębiorstw. Jak mówią przedstawiciele Bull Polska, oferta NEC ma konkurować z rozwiązaniami innych producentów systemów pamięci masowych nie tylko funkcjonalnością, ale i ceną. W Centrum Kompetencyjnym Bull Polska prezentowane będą: macierz dyskowa NEC Optima 5000; serwer Bull Escala 6450 pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego IBM AIX; serwery IBM oparte na procesorze Power6 i systemie AIX oraz serwery z procesorami x86; macierz dyskowa NetApp FAS 2020, a także infrastruktura SAN. Centrum będzie połączone z podobnym w Grenoble we Francji, dzięki czemu możliwe będzie pokazanie replikacji danych na duże odległości. Obok rozwiązań sprzętowych firma Bull Polska prezentuje także system archiwizacji danych Bull Calypso, wirtualną bibliotekę taśmową Virtuo oraz oprogramowanie wspomagające zarządzanie NovaScale Master i Bull Performance Report.

Bull i NEC współpracują od lat 70., a japońska firma jest wciąż 3 proc. akcjonariuszem francuskiego integratora. Około połowa przychodów Bull Polska to projekty infrastrukturalne realizowane w naszym kraju, w tym właśnie związane z budową systemów pamięci masowych.

Pozostałe przychody związane są m.in. z eksportem usług IT związanych z systemami celnymi na terenie całej Unii Europejskiej. Polski oddział wdrożył liczne projekty m.in. na Litwie, w Bułgarii, Rumunii oraz uczestniczy w ich dalszym rozwoju i utrzymaniu. Obecnie realizuje projekt taryfy celnej w Chorwacji. W powyższych projektach Bull Polska wykorzystuje kompetencje zdobyte przez wiele lat, począwszy od realizacji systemu taryfy celnej ISZTAR dla Głównego Urzędu Ceł (1998-2001). Polska spółka bierze również udział w realizowanym obecnie (2007-2010) projekcie wsparcia technicznego 32 aplikacji celnych i podatkowych dla Komisji Europejskiej (DG TAXUD).


TOP 200