Bull sprzedaje dział kart mikroprocesorowych Schlumbergerowi

Przedstawiciele francuskiego producenta twierdzą, że w ten sposób pozbywają się działalności nie związanej z główną linią rozwojową firmy.

Francuski Bull zamierza sprzedać dział systemów inteligentnych kart mikroprocesorowych (Smart Card) CP8 zaprzyjaźnionej firmie Schlumberger. Wartość transakcji ma wynieść 300-400 mln euro.

Przedstawiciele Bulla stwierdzili, że pozbywają się działu CP8, ponieważ jego działalność nie jest związana z główną działalnością firmy. Sprzedaż ma pozwolić francuskiemu producentowi skupić się na świadczeniu usług i sprzedaży rozwiązań serwerowych.

Francuski Schlumberger jest jednym z liderów rynku kart mikroprocesorowych. Rywalizuje on bezpośrednio z luksemburskim Gemplus International i francuskim Oberthur Card Systems.

Dział CP8 jest wprawdzie mały w porównaniu z wymienionymi konkurencyjnymi firmami, jednak pozostaje dochodowy. W 1999 r wypracował przychód rzędu 110 mln USD, przy marginesie zysku 3-4% - utrzymują przedstawiciele Bulla, dodając, że zysk był stosunkowo mały, firma bowiem dużo inwestowała w badania i rozwój. W CP8 jest zatrudnionych ok. 500 pracowników, z czego 300 we Francji, 150 w Wlk. Brytanii i 50 w innych krajach.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200