Bruksela może zatrzymać inwestycje elektroniczne w Polsce

Polska miała być {{a:HTTP://www.computerworld.pl/news/107544.html}}europejską potęgą na rynku telewizorów ciekłokrystalicznych{{/a}} - mieliśmy produkować 75 proc. telewizorów LCD potrzebnych w Europie.

Azjatyckie koncerny tj. Sharp, LG Philips LCD, Orion, TPV i Toshiba decydowały się na inwestycje w Polsce, ponieważ produkcja w naszym kraju była dla nich opłacalna. Unikały bowiem 14-procentowego cła, któremu podlegają telewizory importowane do Unii Europejskiej.

Teraz sytuacja może się zmienić, ponieważ EICTA, międzynarodowe stowarzyszenie przemysłu informatycznego, telekomunikacyjnego i elektronicznego, chce, by Komisja Europejska zawiesiła cła na monitory do 30'' - informuje Puls Biznesu. Taka zmiana byłaby niekorzystna dla Polski, gdzie są już składane niektóre rodzaje monitorów, na które EICTA chce zawieszenia ceł. W najbliższych dniach ma się zająć tą sprawą grupa robocza komitetu kodeksu celnego Komisji Europejskiej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200