Brocade zapowiada sieci FC 32 Gb/s

Brocade pracuje nad technologią FC 32 Gb/s i zapowiada, że pierwsze urządzenia przesyłające dane przez połączenia Fibre Channel z tą szybkością pojawią się na rynku za trzy lata.

Podczas gdy inne firmy uważają, że pamięci masowe będą w przyszłości korzystać z szybkich połączeń Ethernet (10, 40 i 100 Gb/s), Brocade stawia dalej na technologię FC. Firma twierdzi, że takie technologie jak FCoE są co prawda interesujące, ale popyt na tego rodzaju konwergentne rozwiązania jest ciągle niewielki, ponieważ standardowe sieci Etherenet nie pracują na tyle niezawodnie, aby mogły obsługiwać pamięci masowe.

Brocade ujawnił też nieco więcej szczegółów dotyczących kolejnego modelu przełącznika VDX, który będzie obsługiwać połączenia Ethernet 10 i 100 Gb/s. Firma ma obecnie w swojej ofercie stelażowy przełącznik VDX 6720, przystosowany do instalowania w szafie. Nowy przełącznik VDX będzie urządzeniem wolnostojącym zdolnym obsługiwać jednocześnie 750 połączeń Ethernet 10 Gb/s i 100 połączeń Ethernet 100 Gb/s (oraz dodatkowo połączenia Ethernet 40 Gb/s). Nowy przełącznik będzie zawierać te same układy scalone ASIC co przełącznik VDX 6720 i pracować pod kontrolą tego samego systemu operacyjnego.

Brocade pracuje nad rozwiązaniem noszącym roboczą nazwę "virtual compute blocks" (wirtualne bloki obliczeniowe), w skład którego wchodzą serwery i pamięci masowe produkowane przez firmę Dell oraz własne przełączniki i adaptery sieciowe. Całością rozwiązania będzie zarządzać oprogramowanie VMware używane do wirtualizowania zasobów. Bloki obliczeniowe pojawią się na rynku za kilka miesięcy i będą nosić znak firmowy Brocade, ale ich dostawcą będzie Dell.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200