Brocade pokazuje, jak OpenStack może łączyć centra danych w jeden organizm

Brocade proponuje usługę opartą na oprogramowaniu OpenStack, zaprojektowaną z myślą o przedsiębiorstwach posiadających więcej niż jedno centrum danych. Usługa pozwala łączyć je sobą danych i zarządzać nimi (oraz wszystkimi zasobami, w tym wirtualnymi maszynami) tak, jakby był to jeden duży system obliczeniowy.

Brocade zaprojektował usługę we współpracy z firmą Huawei. Specjaliści zwracają uwagę na fakt, że jest to jedno z pierwszych dostępnych na rynku rozwiązań, opartych otwartym oprogramowaniu OpenStack, które obejmuje swym działaniem wiele centrów danych, łączy je ze sobą i scala w jeden logiczny organizm.

Broacade informuje, że usługa zostanie wkrótce zaopiniowana przez komitet OpenStack pod kątem zgodności z obowiązującymi w tym obszarze chmurowymi standardami. Zapowiada też, że w przypadku pozytywnej opinii usługa (po wprowadzeniu do niej kilku poprawek i nadaniu jej komercyjnej nazwy) zostanie oficjalnie włączona do firmowej oferty.

Zobacz również:

  • Gdzie będzie strefa lokalna AWS w Polsce?
  • Chmura 2022. Strategia, wyzwania i bariery – badanie redakcyjne Computerworld

Wbrew różnego rodzaju zastrzeżeniom, a nawet otwartej krytyce ze strony niektórych dostawców oprogramowania (którzy twierdzili, że nie jest to jeszcze do końca sprawdzone rozwiązanie), chmurowe oprogramowanie OpenStack krok po kroku wkracza do centrów danych. Szereg firm (w tym Dell i RedHat) wprowadzili już do swoich ofert komercyjne rozwiązania oraz usługi, które wykorzystują otwarte oprogramowanie OpenStack.

Oracle zaprezentował niedawno nową wersję systemu operacyjnego Solaris, która wspiera otwartą platformę chmurową OpenStack. Pisaliśmy o tym tutaj. Solaris 11.2 integruje szereg komponentów OpenStack, takich jak Horizon (dashboard), Nova (moduł przetwarzania danych), Neutron (moduł sieciowy) i Cinder (moduł obsługujący systemy pamięci masowych).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200