Broadcom przejmuje firmę Brocade i zapowiada, że pozostawi dla siebie tylko jej jeden dział

Broadcom (znany dostawca układów scalonych) zamierza przejąć firmę Brocade Communications, ale informuje iż tak naprawdę jest zainteresowany tylko jednym działem tej korporacji. Zamierza mianowicie zachować dla siebie dział projektujący i produkujący układy obsługujące połączenia Fibre Channel, a pozostałe chce sprzedać.

Transakcja opiewa na kwotę 5,5 mld. Broadcom zapowiada, że po zakończeniu całej operacji – co ma nastąpić między majem i październikiem 2017 roku – wystawi na sprzedaż te działy firmy Brocade, które mają w ofercie takie rozwiązania, jak: przełączniki i routery obsługujące centra danych, bezprzewodowe urządzenia sieciowe oraz oprogramowanie obsługujące te dwa środowiska sieciowe.

Oznacza to, że Broadcom jest zainteresowany przede wszystkim – jeśli nie wyłącznie - tymi technologiami Fibre Channel firmy Brocade, które obsługują sieci SAN. Obecnie blisko połowa przychodów firmy Brocade pochodzi ze sprzedaży produktów SAN.

Zobacz również:

  • Komisja Europejska rozpoczyna dochodzenie antymonopolowe w sprawie przejęcia VMware przez Broadcom za 61 mld USD
  • Broadcom podał nową datę sfinalizowania transakcji przejęcia VMWare

Broadcom ma obecnie w ofercie układy scalone obsługujące sieci Fibre Channel, ale ma nadzieję iż po przejęciu szeregu technologii SAN będących w posiadaniu firmy Brocade, będzie w stanie znacznie poszerzyć swoją ofertę w tym obszarze.

Analitycy spekulują, ile może być warta ta część firmy Brocade, które zajmuje się sieciowymi rozwiązaniami IP. Może to być nieco łatwiejsze w odniesieniu do działów zajmujących się bezprzewodowymi sieciami IP, gdyż Brocade przejął firmę Ruckus Wireless – co miało miejsce w kwietniu tego roku – za kwotę 1,2 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200