Broadcom demonstruje możliwości kontrolera Ethernet 10 Gb/s

Broadcom zademonstrował w tym tygodniu na konferencji IDF (Intel Developer Forum) kontroler Ethernet 10 Gb/s, który może przesyłać dane z pełną szybkością 10 Gb/s (w trybie dwukierunkowym), przez cztery linie magistrali danych PCI Express 2.0.

Pierwsze magistrale danych PCI Express (PCIe) pojawiły się w komputerach PC i serwerach w 2003 r. Organizacja PCI-SIG (PCI-Special Interest Group) zaaprobowała specyfikację PCI Express Base 2.0 w styczniu br. Magistrale zgodne z wersją 2.0 specyfikacji PCIe 2.0 przesyłają dane dwa razy szybciej (czyli 5 Gb/s) niż magistrale zgodne z wersją 1.1.

Broadcom demonstruje możliwości kontrolera Ethernet 10 Gb/s
Broadcom pokazał na konferencji IDF możliwości rozwiązania opartego na specyfikacji PCIe 2.0 (kontroler Ethernet 10 Gb/s o nazwie kodowej BCM57710). Zamiast transmitować dane przez magistralę PCIe zawierającą osiem linii (lub przez połączenie szeregowe), Broadcom przesyłał dane przy użyciu kontrolera Ethernet BCM57710 z pełną szybkością 10 Gb/s przez magistralę PCIe zawierającą cztery linie.

Zobacz również:

  • Spekulacje potwierdziły się. Broadcom przejmuje VMware
  • PCIe 6.0: dyski SSD i procesory zyskają wyższą wydajność. Nowy standard podwaja przepustowość

PCI-SIG pracuje już nad wersją 3.0 specyfikacji PCIe. Rozwiązania oparte na tej specyfikacji będą miały o 60% większą przepustowość niż rozwiązania oparte na specyfikacji PCIe 2.0. Pierwsze produkty oparte na specyfikacji PCIe 3.0 mają się pojawić na rynku w 2010 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200