Broadband w Europie

Jedynie ok. 4% europejskich użytkowników Internetu korzysta z szerokopasmowego dostępu do Sieci - wynika z raportu opublikowanego przez firmę analityczną Forrester Research.

Jedynie ok. 4% europejskich użytkowników Internetu korzysta z szerokopasmowego dostępu do Sieci - wynika z raportu opublikowanego przez firmę analityczną Forrester Research. Większość z nich stanowią młodzi ludzie, z reguły zarabiający znacznie ponad przeciętną. 4% to raczej niewiele - analitycy twierdzą jednak, że popularność broadbandu na Starym Kontynencie będzie systematycznie rosła.

Co ciekawe, z raportu wynika również, że internauci korzystający z szerokopasmowego dostępu do Internetu chętniej przeznaczają większe sumy na zakupy w sklepach internetowych. Na internetowe transakcje przeznaczają oni sumy średnio o 20% większe niż osoby korzystające z dostępu typu "dial-up". Najchętniej kupowanymi przez nich produktami są płyty DVD oraz sprzęt komputerowy.

Zobacz również:

  • Nie tylko PC - globalny spadek w sprzedaży laptopów
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem IDGLi[email protected]

TOP 200