British Telecommunications przejmuje pełną kontrolę nad irlandzkim Esat Digifone

British Telecommunications (BT) odkupi od norweskiego operatora Telenor udziały irlandzkiego operatora telefonii komórkowej Esat Digifone. Wartość transakcji jest szacowana na 1,24 mld USD. Dotychcza...

British Telecommunications (BT) odkupi od norweskiego operatora Telenor udziały irlandzkiego operatora telefonii komórkowej Esat Digifone. Wartość transakcji jest szacowana na 1,24 mld USD.

Dotychczas brytyjski koncern był już w posiadaniu 50,5% Esat Digifon, które przejął wraz z wykupieniem Esat Telecom Group, byłego monopolisty i drugiej co do wielkości firmy na irlandzkim rynku telekomunikacyjnym.

Zobacz również:

  • Fuzja skandynawskich firm IT
  • Możliwa radykalna przebudowa rynku układów NAND
  • Australijskie firmy skarżą się na wolny internet i brak specjalistów IT

Przypomnijmy, że w styczniu ub.r. Esat Telecom zgodził się na przejęcie go przez BT za kwotę 2,46 mld USD, po tym jak w grudniu 1999 r. odrzucił propozycję mających połączyć się Telenora i szwedzkiej Telii. Ich oferta opiewała na 1,6 mld USD. Wtedy też BT rozpoczął negocjacje z Telenorem co do Esat Digifone, którego wykupienie kończy proces przejmowania całego Esatu przez brytyjskiego operatora.

***

British Telecommunications przejmie Esat Telecom Group


TOP 200