British Telecommunications przejmuje pełną kontrolę nad irlandzkim Esat Digifone

British Telecommunications (BT) odkupi od norweskiego operatora Telenor udziały irlandzkiego operatora telefonii komórkowej Esat Digifone. Wartość transakcji jest szacowana na 1,24 mld USD. Dotychcza...

British Telecommunications (BT) odkupi od norweskiego operatora Telenor udziały irlandzkiego operatora telefonii komórkowej Esat Digifone. Wartość transakcji jest szacowana na 1,24 mld USD.

Dotychczas brytyjski koncern był już w posiadaniu 50,5% Esat Digifon, które przejął wraz z wykupieniem Esat Telecom Group, byłego monopolisty i drugiej co do wielkości firmy na irlandzkim rynku telekomunikacyjnym.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk jest już szefem Twittera. Urzędowanie zaczął od zwolnienia CEO
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Przypomnijmy, że w styczniu ub.r. Esat Telecom zgodził się na przejęcie go przez BT za kwotę 2,46 mld USD, po tym jak w grudniu 1999 r. odrzucił propozycję mających połączyć się Telenora i szwedzkiej Telii. Ich oferta opiewała na 1,6 mld USD. Wtedy też BT rozpoczął negocjacje z Telenorem co do Esat Digifone, którego wykupienie kończy proces przejmowania całego Esatu przez brytyjskiego operatora.

***

British Telecommunications przejmie Esat Telecom Group

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200